GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-06-2022 09:30

AGD Siyer-i Nebi Yarışması Düzenledi: En Büyük Ödül Peygamberimizin Hayatı..

AGD tarafından düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması’nda herkes kazanıyor… En büyük ödül ise Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek…

AGD  Siyer-i Nebi Yarışması Düzenledi: En Büyük Ödül Peygamberimizin Hayatı..

Siyer-i nebi yarışması yoğun katılımla gerçekleştirildi! En büyük ödül peygamberimizin hayatı

Anadolu Gençlik Derneği’nin organize ettiği Siyer-i Nebi yarışması tüm Türkiye’de gerçekleştirildi… Anadolu Gençlik Derneği tarafından her yıl düzenlenen Siyer-i Nebi yarışması bütün illerde geniş bir katılımla düzenlendi. Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hayatından sorular sorulan yarışmada, dereceye girenler ödüllendirilecek.

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonlarından olan ve birçok uygulamanın öncüsü konumundaki Anadolu Gençlik Derneği tarafından, geleneksel hale getirdiği Siyer-i Nebi Yarışması düzenleniyor. Cumartesi ve Pazar günleri daha önceden belirlenen il ve ilçelerdeki okullarda gerçekleştirilen yarışmaya yoğun bir katılımın oldu. Sınava gelen öğrencilere birçok ilde küçük hediyeler verildi, şekerlemeler ikram edildi.

ASR-I SAADET DÖNEMİNDEN SORULAR SORULUYOR
Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hayatını gençlere anlatabilmek amacıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD)-Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından her sene düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması bu sene de  Türkiye’nin 81 ilinde ve bütün bölgelerinde yoğun katılımla gerçekleştiriliyor.

Ortaokul ve lise çağındaki öğrencilerin katıldığı yarışmada, lise öğrencileri Şerafettin Kalay’ın ‘Âlemlere rahmet olarak gönderilen elçi; Hz. Muhammed (S.A.V.)’ adlı kitabından sorumlu olurken, ortaokul öğrencileri de Muzaffer Aktürk, Muhuammet Mücahit Traş’ın ‘Sevgili Peygamberim’ adlı kitabından sorularla karşılaştı.

SINAV SONUÇLARI 30 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK
Bu hafta sonu düzenlenen sınavın sonuçları ise 30 Haziran tarihinde www.efendimizinizinde.com adresi üzerinden açıklanacak. Sınav sonuçlarını öğrenciler online bir şekilde söz konusu siteden rahatlıkla öğrenebilecek.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLECEK
Yarışma sonucunda Türkiye geneli ödülü lise düzeyinde; birinciye 3 bin TL ve kitap seti, ikinciye 2 bin TL ve kitap seti, üçüncüye bin 500 TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise bin TL ve kitap seti olarak belirlendi. Ortaokul düzeyinde ise; birinciye 2 bin TL ve kitap seti, ikinciye bin 500 TL ve kitap seti, üçüncüye bin TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise 750 TL ve kitap seti ödül verilecek. Yarışmaya katılan öğrencilerin en büyük ve paha biçilemez kazancı ise Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hayatını daha iyi öğrenmek olacak.

Milli Gazete

Zehra

AdminAdmin