GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-06-2022 21:16

AGD İstanbul’dan Hindistan’a tepki: Yetmedi mi bu suskunluk?

AGD İstanbul’dan Hindistan’a tepki: Yetmedi mi bu suskunluk?

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi, yüce dinimiz İslam’a ve âlemlere rahmet Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) dil uzatma küstahlığında bulunan zalim Hindistan rejimini protesto etmek için İstanbul Hindistan Konsolosluğu önünde eylem düzenledi. “İslam Düşmanı Hindistan Rejiminin Zulmüne Dur De!” başlığı ile gerçekleşen eylemde Hindistan’ın alçaklığı telin edildi.

“MÜSLÜMANLARA YÖNELİK ZULÜM VE İŞKENCELER HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”
Eylemde konuşan AGD/MGV İstanbul Şubesi Başkanı Mehmet Yaroğlu, “Hindistan’da 200 milyona yakın Müslüman yaşamaktadır. Dünyadaki pek çok ülke nüfusunun katbekat üzerinde olan bu sayıya, azınlık muamelesi yapmak, anayasal haklardan mahrum bırakmak, haklarını savunmalarına dahi izin vermemek ancak zulmün bir göstergesidir. Bilindiği gibi Hindistan’da İslam’a ve Müslümanlara yönelik saldırılar, zulüm ve işkenceler her geçen gün artarak devam etmektedir. Hindistan’daki zulüm idaresi Müslümanların ibadetlerine kısıtlamalar getirmekte, her biri birer tevhidi sanat eseri olan camilerimizi tahrip etmekte, çocuklarımızın İslami eğitimlerine engeller koymakta, iffet timsali olan hanım kardeşlerimizin tesettürüne el uzatmaktadır. Müslümanlara uygulanan baskı ve tahakküm, son günlerde kâinatın efendisi, iki cihan serverimiz Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e (S.A.V.) hakarete yeltenme ile şiddetini artırmıştır” dedi.

“HİNT ZULMÜ TÜM ASYA BÖLGESİNİ KUŞATIR VAZİYETE GELMİŞTİR”
İslam’a yönelik küresel saldırı olduğunu vurgulayan Yaroğlu, “Hindistan’da yapılan provokasyonu, birkaç kendini bilmez siyasinin küstah eylemi olmasının ötesinde; Charlie Hebdo karikatürlerini hatırlatan İslamofobi adı altında İslam’a yönelik küresel saldırganlığın yeni bir halkası olarak görmekteyiz. Hint zulmü sadece kendi topraklarını değil tüm Asya bölgesini kuşatır vaziyete gelmiştir. Arakan’da, Keşmir’de yaşanan soykırımların baş faili Hint yönetimi ve Hindu rahipleridir. Faşist grupları destekleyen, Müslüman kanı dökmeleri için tüm ihtiyaçlarını gideren onlardır. Müslümanların yaşadığı sıkıntılar ortada iken İslam ülkelerinin tepkisizliğini, Müslümanların sessizliğini ise anlamak mümkün değildir. Putperestlerin, zalimlerin batıl davalarına gösterdikleri sadakati, Müslümanlar hak davalarında göstermedikçe, dünyada zulümler bitmeyecektir. Kendi değerlerini savunmayanlar; adaleti ayağa kaldırmayanlar; Müslümanların, İslam’ın ve İslam peygamberinin izzet ve şerefini göz ardı edenler; İslam Birliği için çalışmayanlar; elbette hesap vereceklerdir” ifadelerini kullandı.

“HİNDİSTAN İLE İLİŞKİLERİNİZİ KESİN”
Türkiye başta olmak üzere tüm İslam ülkelerinin yöneticilerine çağrıda bulunan Yaroğlu, “Hindistan’ın bu İslam karşıtı tutumundan döndürecek adımları derhal atın. Hindistan ile ilişkilerinizi kesin. Konsoloslukları kapatın ve elçileri ülkelerine gönderin. Her türlü ekonomik ilişkiyi askıya alın. Hindistan ile aranızdaki her türlü anlaşmayı feshedin. Hindistan’ın bu zulümlerden vazgeçmesi için uluslararası arenada kamuoyu oluşturun ve devletleri Hindistan’a karşı yaptırımlara zorlayın” ifadelerini kullandı.

YOLUNA CANLAR FEDA PEYGAMBER EFENDİMİZDEN DAHA DEĞERLİ NEYİMİZ VAR
Müslüman ülkelerin yöneticilerine seslenen Yaroğlu, “Son yaşanan olaylar ile birlikte aşikâr olan Hindistan’daki İslam nefreti ve Müslümanlara yönelik sistematik şiddet karşısında Müslüman ülkelerin yöneticileri harekete geçmek için hâlâ neyi beklemektedirler? Müslümanlara zulmetmenin, İslam dinine ve Allah’ın Resulüne yönelik hakarete yeltenmenin ötesinde daha nasıl bir suç işlenecektir? Reel politik hesaplarınız yerin dibine girsin, aziz dinimiz İslam’dan, yoluna canlar feda Peygamber Efendimizden daha değerli neyimiz var ki eliniz, diliniz, diziniz bağlı oturup duruyorsunuz? Yetmedi mi bu suskunluğunuz, yetmedi mi bu zilleti kuşanmışlığınız? Allah’tan korkmuyor musunuz” diye konuştu.

Milli Gazete

ZehraZehra