DÜNYA
Giriş Tarihi : 13-06-2022 08:31

Irkçı İsrail rejiminden Lübnan’a tehdit: Sivil yerleşimleri de bombalarız...

Irkçı İsrail rejiminin genelkurmay başkanı, bir savaş olması halinde Lübnan'daki sivil yerleşim merkezlerini bombalamakla tehdit etti.

Irkçı İsrail rejiminden Lübnan’a tehdit: Sivil yerleşimleri de bombalarız...

Rusya’nın Arapça yayın kuruluşu Rusya el-Youm’un haberine göre ırkçı İsrail rejiminin genelkurmay başkanı Aviv Kohavi, Lübnan’la bir savaş yaşanması durumunda füze rampaları da dahil olmak üzere yok edecekleri binlerce hedef belirlediklerini söyledi.

‘Ulusal İç Cephe Konferansı’nda konuşan ırkçı rejimin genelkurmay başkanı Aviv Kohavi, “düşmanın komuta merkezlerini, füze fırlatma rampalarını ve daha fazlasını” bombalayacaklarını belirterek bunların tamamının saldırı planında yer aldığını ifade etti.

Lübnanlılara da seslenen Aviv Kohavi, “Savaşta çok büyük saldırılar yapacağız; ancak bölge sakinlerini uyaracağız ve onların bölgeyi terk etmesine izin vereceğiz. Lübnan halkına şunu tavsiye ediyorum. Savaş başladığında değil, gerilim tırmanır tırmanmaz ve ilk kurşun atılır atılmaz bölgeyi terk etsinler; çünkü saldırı gücü çok benzersiz olacak” dedi.

Irkçı İsrail rejimi Genelkurmay Başkanı General Aviv Kohavi, “Bir evin içindeki bir füze fırlatıcı askeri bir hedef olarak kabul edilir” diyerek evden füze fırlatıldığını iddia ederek açıkça sivil yerleşim merkezlerini bombalayacaklarının mesajını verdi.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı konuşmasında Lübnan’ın ulusal servetinin yağmalanmasına izin vermeyeceklerini belirterek ırkçı İsrail rejiminin Kariş sahasındaki sondaj çalışmalarını durdurmasını istenmişti.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Direniş, Lübnan'ın servetinin yağmalanmasına seyirci kalmayacak. Tüm seçeneklerimiz tereddütsüz bir şekilde açık. Düşman, Kariş sahasından gaz çıkarmayı durdurmalıdır” demişti.

“Düşmanın yapacağı herhangi bir aptallığın sadece stratejik değil, varoluşsal sonuçları olacak diyen Nasrullah, Lübnan’la tartışmalı olan sahada sondaj yapan yabancı şirketi ırkçı İsrail rejiminin Lübnan’ın servetini yağmalama suçuna ortak olmaması yönünde uyarmış ve gemiyi derhal bölgeden çekmelerini istemişti.

YDH

ZehraZehra