FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 27-04-2022 09:53   Güncelleme : 27-04-2022 10:02

Başpiskopos Atallah, Kudüs günü mesajında, Müslüman ve Hristiyanlardan Kudüs'ü siyonist işgale karşı korumak için birleşmelerini istedi.

Filistin' de Ramazan'ın son Cuma günü kutlanacak olan Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Hamas Lideri Heniye, İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale Sebastiya Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Atallah Hanna birer mesaj yayınladı....

Başpiskopos  Atallah, Kudüs günü mesajında, Müslüman ve Hristiyanlardan Kudüs'ü siyonist işgale karşı korumak için birleşmelerini istedi.

Ramazan'ın son Cuma günü kutlanacak olan Dünya Kudüs Günü münasebetiyle yayınlanan mesajlarda, Kudüs'ün ve Mescidi Aksa'nın son dönemde, siyonist işgal altında geçen tarihinin en şiddetli saldırılarına maruz kaldığı hatırlatılarak, Kudüs'ün korunması, buraya yönelik saldırıların kırılması için safların birleştirilmesi gerektiği vurgulandı. 

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda işgalci düşmanın Mescidi Aksa'yla ilgili planlarının boşa çıkarılması için çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini hatırlattı.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale de Dünya Kudüs Günü münasebetiyle yayınladığı bildiride Filistin halkının siyonist düşmanın hayallerini boşa çıkarıncaya, onun bayraklarını indirinceye ve zafer elde edinceye kadar mücadelesine devam edeceğini vurguladı. 

Bahreynli din alimi Şeyh İsa Kasım, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada Kudüs davasının bu sıralarda İsrail işgal rejiminin en çirkin saldırılarına maruz kaldığını, onun kutsiyetine ve önemine yönelik en büyük tehditlerle karşı karşıya olduğunu vurguladı. 

Sebastiya Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Atallah Hanna da Dünya Kudüs Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada Kudüs'ün buranın sahiplerinin olduğunu ve yine öyle kalacağını vurguladı. Hanna, buradaki sömürgeci ve işgalci uygulamaların geçersiz, yasa dışı ve hukuk dışı olduğunu dile getirdi. Hanna, tüm Arap toplumlarına, tüm dünya Müslümanlarına ve bütün hıristiyanlara yönelttiği çağrıda Kudüs'ü siyonist işgalin saldırgan politikalarına karşı korumak için birleşmelerini istedi.

 Filistin Enformasyon Merkezi

ZehraZehra