FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 22-04-2022 10:25   Güncelleme : 22-04-2022 10:38

İsrail polisi sabah namazının ardından Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi..

Siyonist İsrail polisi sabah namazından sonra Mescid-i Aksa'ya kauçuk kaplı mermi ve ses bombası kullanarak baskın yaptı.

İsrail polisi sabah namazının ardından Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi..

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre: Dün (21 Nisan Perşembe) Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde ve işgal altındaki Kudüs'te İsrail işgal güçlerinin ve onların himaye ettiği yahudi yerleşimcilerin oluşturduğu terör çetelerinin Filistinlilere muhtelif yerlerde saldırılar düzenlediği haber verildi. Bu arada Filistinli bir gencin bir yerleşimciyi Nablus'un güneyinde darp ettiği belirtildi. 

Yerleşimci çetelerin Ramallah'a bağlı Sincil kasabasında belediye başkanına, belediyedeki bir işçiye ve arazisi gasp edilmek istenen bir çiftçiye saldırdığı haber verildi. 

Tulkerem'in doğusunda Ramin kasabasında işgalci askerlerin askeri kuşatma gerçekleştirerek ahalinin dışarı çıkmasını ve dışarıdakilerin girmelerini engellediği ifade edildi. 

Beytlahim'in doğusundaki Keysan köyünde yerleşimci çetelerin Filistinli koyun çobanlarına saldırdığı ve üzerlerine biber gazı sıktıkları haber verildi. 

Kudüs'ün doğusundaki Hızma Caddesi'nde Arabiyye Kavşağı'nda işgal güçleri bir kamyon sürücüsüne saldırdı ve darp ettiler. Sürücünün başından yaralandığı ve tedavi için hastaneye kaldırıldığı bildirildi. 

İşgalciler aynı kavşakta diğer Filistinlilerin araçlarını da durdurarak arama yaptılar. 

Anadolu Ajansının haberine göre: Sabah namazından sonra Siyonist İsrail polisi sabah namazından sonra Mescid-i Aksa'ya kauçuk kaplı mermi ve ses bombası kullanarak baskın yaptı.

 

ZehraZehra