SİYASET
Giriş Tarihi : 17-04-2022 11:10

Bülent Arınç'tan AK Parti'ye ekonomi eleştirisi: Her gün zam geliyorsa milleti konuşmayla aldatamazsın

Bülent Arınç'tan AK Parti'ye ekonomi eleştirisi: Her gün zam geliyorsa milleti konuşmayla aldatamazsın

Manisa'da katıldığı bir iftar programında konuşan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'nin ekonomi kaynaklı birtakım sorunlar yaşadığına dikkat çekerek bu sorunların çözülmesi gerektiğini söyledi: Her gün ihtiyaç maddelerine zam geliyor ve enflasyon resmi rakamlarla yüzde 60'ı bulmuşsa, milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsın.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Manisa İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programına katıldı.

Şehzadeler ilçesinde Tarihi Kurşunlu Han'da gerçekleşen iftar yemeğine Arınç'ın yanı sıra, AK Parti Manisa milletvekilleri Murat Baybatur ve Semra Kaplan Kıvırcık, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve partiler katıldı.

'HAYIR ADINA NE YAPILDIYSA AK PARTİ YAPTI'

Burada bir konuşma gerçekleştiren Arınç, AK Parti'de zaferden zafere koşacaklarını belirterek şöyle devam etti:

"Biz AK Partiliyiz. Çok şükür bu partinin kuruluşunda da bulundum. Bugün de AK Parti'deyiz. Bundan sonra gidecek hiçbir yerimiz yok. AK Parti'de zaferden zafere koşacağız. Hep beraber inşallah güzel günler göreceğiz. Elbette siyasi tercihlerini başka yöne çevirmiş insanlar olabilir. Ama biz bu kararımızda samimiyiz. Çünkü bu ülkeye hayır adına ne yapıldıysa hamdolsun AK Parti yaptı."

'AK PARTİ'NİN BİRTAKIM SIKINTILAR YAŞADIĞINI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ'

AK Parti'nin ekonomi kaynaklı birtakım sorunlar yaşadığına dikkat çeken Arınç, "Sorunu görecek, sorunu teşhis edeceksin. Bunu halkımıza anlatacaksın ve biz bunun çaresini bulacağız" diyerek şunları kaydetti:

"AK Parti'nin birtakım sıkıntılar yaşadığını, memleket içinde ekonomiden kaynaklı birtakım sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını görmezden gelemeyiz. Benim bazı ziyaretçilerden farkım odur ki ben daha 3 sene evvel, Türkiye'de ekonomik sıkıntılar var ama hamdolsun hükümetimiz bunlarla baş edecek, başaracak ve yeniden güzel günlerde birlikte olacağız demiştim. Siyasi olarak bize düşen bir sorunu görmektir, inkar etmemek, üstünü örtmemektir. Halının altına tozları toplamamaktır. Bütün tozları, pislikleri halının altına süpürüp de ortalığı temiz gösterme gayreti herkese yakışır ama siyasetçiye yakışmaz. Sorunu görecek, sorunu teşhis edeceksin. Bunu halkımıza anlatacaksın ve biz bunun çaresini bulacağız."

'SEÇİM SONUÇLARINDAN ÇOK EMİN DEĞİLİM'

AK Parti'ye uyarılarda bulunmayı ihmal etmeyen Arınç, vatandaşa güven çağrısında bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü

"Nasıl 20 senedir buluyorsak, 20 senedir seçim kaybetmiyorsak, 20 senedir millet AK Parti diyor, başka bir şey demiyorsa bütün bunların üstesinden geleceğiz, bize güvenin. Bunu söylüyoruz. Cumhurbaşkanımız da söylüyor. Görüyorsunuz ki hala ne sıkıntı içinde olursa olsunlar insanlar Cumhurbaşkanına güven noktasında hala yüksek bir çıta var ki, muhalefet bunun eteğine bile yapışacak durumda değil. Bu güven boşa gitmesin. Bu sıkıntılardan biran evvel kurtulalım, kurtulmalıyız. Çünkü yıllardır siyasetin içinde olan insanlar olarak söylüyorum, halkın tercihi noktasında ekonominin iyi olduğu zamanlarda daha rahat edersiniz.

MİLLETİ KONUŞMAYLA ALDATAMAZSIN

Ama ekonomide sıkıntılar varsa, alım gücünüz azalmışsa, Türk parasının kıymeti düşmüşse, her gün ihtiyaç maddelerine zam geliyor ve enflasyon resmi rakamlarla yüzde 60'ı bulmuşsa, milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsın. Gerçeği göreceğiz ve sorunu çözeceğiz. Sorunlar çözüldükçe millet hiçbir zaman bizden kopmadı. Hiçbir zaman da bizden kopmayacak. Bunu yapacak güçteyiz. Arkadaşlar başarılı olamazsak, seçim sonuçlarından çok emin değilim. Başarılı olmak zorundayız. Çok iyi şeyler yapmak zorundayız."

Karar

ZehraZehra