FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 06-04-2022 06:55   Güncelleme : 06-04-2022 06:55

Küstah hazırlık! Siyonistler Yine Azgınlaştı...

İsrail'deki Tapınakçı gruplar, Mescid-i Aksa’nın içerisinde kurban kesme planları yaparken, önümüzdeki günlerde Filistin’de gerilimin artması bekleniyor.

Küstah hazırlık! Siyonistler Yine Azgınlaştı...

Yahudiler tarafından kutsal kabul edilen “Pesah Bayramı” bu yıl Ramazan-ı Şerif’in 3. haftasına denk geliyor. Tapınakçı gruplar, Mescid-i Aksa’nın içerisinde kurban kesme planları yaparken, önümüzdeki günlerde Filistin’de gerilimin artması bekleniyor.

İşgalci İsrail güçleri her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da Filistinlilere zulmediyor. İsrail’in saldırılarından şu ana kadar çok sayıda kişi etkilenirken önümüzdeki günlerde zulmün doruk noktasına çıkmasından endişe ediliyor. Yahudilerin kutsal gördükleri ‘Pesah Bayramı’yla Ramazan-ı Şerif’in aynı günlere denk geliyor olması endişenin sebebini teşkil ediyor.

TAPINAK GRUPLARI HAZIRLIK İÇERİSİNDE
Yahudiler tarafından kutsal kabul edilen ‘Pesah Bayramı’ Nisan ayının 16’sı ila 22’si arasına yani Ramazan ayının üçüncü haftasına denk geliyor. Tapınakçı gruplar, ‘Pesah Bayramı’nda Mescid-i Aksa içerisinde kurban kesmeyi planlıyor.

Tapınakçılar, Kudüs’te gerilimi artıracak doğrultuda çalışmalara bulunurken İslam âleminin Siyonistleri durduracak adımlar atması gerekiyor.

SİYONİSTLER BU RAMAZAN DA AZDI!
İsrail, Ramazan ayının başlamasıyla işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te gerilimi artırıyor. İsrail polisinin, işgal altındaki Kudüs’ün farklı bölgelerinde Filistinlilere müdahalesinde 5 kişi yaralandı, 8 kişi gözaltına alındı. Teravih namazının ardından Filistinlilerle İsrail polisi arasında, Kudüs’ün Eski Şehir surlarının çevresinde ve İseviye beldesinde zaman zaman arbede yaşandı. Filistin Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail polisinin Eski Şehir’e açılan Sahire Kapısı önünde toplanan Filistinlilere müdahalesinde vücuduna darbeler alan bir Filistinli hastaneye kaldırıldı. Kudüs’ün İseviye beldesinde terörist İsrail güçleriyle yaşanan arbede sırasında 4 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Ayrıca Mescid-i Aksa’nın da bulunduğu Eski Şehir’e açılan Şam Kapısı önünde toplanan Filistinlilerle İsrail polisi arasında da arbede yaşandı. İsrail polisinden yapılan açıklamaya göre, Şam Kapısı çevresindeki olaylarda “polise yabancı madde atma, kamu düzenini bozma ve kışkırtma” gibi iddialar nedeniyle 8 Filistinli gözaltına alındı.

Milli Gazete

ZehraZehra