FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 02-04-2022 22:16   Güncelleme : 02-04-2022 22:16

İsrail lideriyle görüşen Erdoğan, 'feda' eylemlerine 'terör eylemi' dedi!..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyonist İsrail rejimi Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile telefonda görüştü.

İsrail lideriyle görüşen Erdoğan, 'feda' eylemlerine 'terör eylemi' dedi!..

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye ve İsrail ilişkileri ile bölgesel konular ele alındı.

İslami Analiz'de Yer alan habere göre: Açıklama metninde, Siyonist İsraillilere yönelik Filistinliler tarafından gerçekleştirilen feda eylemlerinin "terör eylemi" olarak değerlendirilmesi dikkat çekti. Filistinli direniş grupları, Siyonist rejimin artan işgal girişimleri ve baskılarına cevap olan bu eylemleri tebrik etmişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın açıklaması şu şekilde:

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, görüşmede, İsrail Cumhurbaşkanı  Herzog'un Türkiye'ye yaptığı ziyaretle ikili ilişkilerde yakalanan ivmenin sürdürülmesini arzu ettiğini belirterek, özellikle enerji alanında tesis edilecek sinerjinin müşterek menfaat olduğunu dile getirdi. Görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

İsrail'in farklı şehirlerinde son günlerde yaşanan menfur terör saldırılarını kınayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatını kaybedenler için taziye, yaralananlar için şifa diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail ve Filistin tarafından yapılan sağduyulu beyanları tansiyonun düşürülmesi bakımından çok kıymetli bulduğunu ifade etti.

Filistinlilerin ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya veya İsrail'e girmelerinin engellenmemesinin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ramazan ayının son 10 günü Mescid-i Aksa'nın 24 saat ibadete açık tutulması ve gayrimüslimlerin ziyaretlerine kapatılması konusunda İsrail makamlarının gösterdiği hassasiyeti sürdürmelerini beklediğini yineledi.

Ramazan ayının ve Hamursuz Bayramı'nın sükunet ve barış içinde geçmesini temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un ve tüm Musevilerin Hamursuz Bayramı'nı kutladı.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog da ramazan ayı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebriklerini iletti.

ZehraZehra