FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 22-03-2022 20:42   Güncelleme : 22-03-2022 20:42

Beerşeba'da 4 işgalci İsrailli öldürüldü...

Beerşeba'da 4 işgalci İsrailli öldürüldü...

Bu, bu haftaki üçüncü bıçaklama olayı.

Acil servislere göre, Beersheba'daki bir alışveriş merkezi ve benzin istasyonunda şüpheli bir direnişçinin bıçaklı saldırısında dört kişi öldü, saldırıda çok sayıda kişi de yaralandı.

Magen David Adom (MDA)/sağlık servisi, kurbanları tedavi etmek için olay yerine geldi ve polis, kaçak başka bir direnişçi olabileceği şüphesiyle bölgede arama yapıyor.

Polise göre, direnişçi bir benzin istasyonuna geldi ve arabaya binmeden önce Siyonist bir kadını bıçakladı ve bisiklete binen bir adamı ezdi. Daha sonra arabadan indi ve yoldan geçen silahlı bir Siyonist tarafından vurularak öldürülmeden önce bir erkek ve bir kadını daha bıçakladı.

Direnişçi Muhammed Alab Ahmed abu Alkiyan, geçmişte İsrail hapishanesinde yatmış Hura kasabasından bir Bedevi Arap olan İsrail vatandaşı.

Alkiyan, 2015 yılında diğer bazı şüphelilerle birlikte, öğretmenlik yaptığı bir okulda IŞİD'i desteklemek ve öğrencilere tanıtmaktan tutuklandı.

Siyonist rejim İsrail Polis şefi Kobi Shabtai, saldırının ardından olay yerine gitti. İstihbarat kurumu Shin Bet'in de soruşturmaya katıldığı bildirildi.

Filistin İslami Cihad Hareketi, Salı günü erken saatlerde, Otzma Yehudit (parti) Başkanı Itamar Ben Gvir ve diğer sağcı eylemcilerin Negev'deki Yahudi/Siyonist İsraillileri korumak için sivil bir milis olan "Sayeret Barel" kurma niyetine öfkesini dile getiren bir bildiri yayınlamıştı.

Ben Gvir ilk olarak Aralık ayında Sayeret Barel'in kurulduğunu duyurdu. PIJ, milisleri "tehlikeli bir tırmanış" olarak nitelendirerek, "cihat hareketini işgale direnme ve saldırganlığa yanıt verme görevini yerine getirmekten vazgeçirmeyeceğini" söyledi.

Bu, bu haftaki üçüncü bıçaklama olayı.

Pazar günü de Doğu Kudüs'ün Ras al-Amud semtinde düzenlenen bıçaklı bir direniş eyleminde iki Siyonist rejim polis memuru yaralandı.

Cumartesi günü de Kudüs'teki Birinci İstasyon yakınlarındaki Hebron Yolu üzerinde 35 yaşında bir Siyonist bıçaklandı ve o da hafif şekilde yaralandı.

/The Jarusalem Post-Tercüme ve edit İsrailpost

ZehraZehra