GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 10:01   Güncelleme : 18-03-2022 10:01

Saadet Partisi'nden Cübbeli Ahmet'e: Ak Parti ve Erdoğan hakkında söylediklerini anlatsak...

Saadet Partisi'nden Cübbeli Ahmet'e: Ak Parti ve Erdoğan hakkında söylediklerini anlatsak...

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Kanal 42’de ve TV5’de katıldığı programlarda Cübbeli Ahmet’in suçlamalarına yanıt verdi.

İslami Analiz'de 'yer alan habere göre: Cübbeli’nin İran ile ilgili eleştirilerini değerlendiren Aydın, ‘Biz onun bunun lafına bakacak değiliz. Ortadoğu’daki savaşlar mezhep savaşı değil, bir sömürü projesi dahilinde yürütülen savaşlardır. Bu sömürüye karşı duranlarla bir araya gelmekten imtina etmeyiz’ dedi.

Mezhepçiliğin hem Sünni dünyada hem de Şii dünyada karşılıklı olarak kışkırtıldığını belirten Aydın, ‘Amerikan Sünniliğine ve İngiliz Şiiliğine karşıyız. Yemen’deki çocukları öldürenler Sünni diye onları aklayacak değiliz’ ifadesini kullandı.

“Eğer tıklanma rekoru kırmak istiyorsa, hapisten çıktıktan sonra biz Saadet Partisi heyeti olarak kendisini ziyaret ettik. O ziyarette Ak Parti ve Erdoğan hakkında söylediklerini açıklasın, işte o zaman Türkiye’de yer yerinden oynar. İnsanın tutarlı olması icap eder”

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Cübbeli'nin Saadet Partisine yönelik eleştirilerine cevap verdi.

Twitter paylaşımında Aydın: “İktidar tarafından ‘adam yerine konulma’ hevesinde olan, bunun için de efendileriyle ‘kırıştırmak’ adına partimize ve Genel Başkanımıza sataşarak gündemde kalmaya çalışan kişi yine kendi ifadesiyle ‘saçmalamış”

“Birileri tarafından adam yerine konulmaz ama gündemde kalmak istiyorsa, haksızlığa uğradığını düşündüğümüz için heyet olarak kendisini ziyaret ettiğimizde konuştuklarını bugün de yine kendi ifadesiyle; ‘Allah için, din için, vatan için’ açıklarsa daha çok tıklanır, buyursun!” ifadelerini kullandı.

ZehraZehra