DÜNYA
Giriş Tarihi : 15-03-2022 16:30   Güncelleme : 15-03-2022 16:30

İran: Irak merkezi yönetimini Siyonistlerin IKBY'deki faaliyetleri konusunda defalarca uyardık

İran: Irak merkezi yönetimini Siyonistlerin IKBY'deki faaliyetleri konusunda defalarca uyardık

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade bugün düzenlediği basın toplantısında İran Devrim Muhafızları’nın Erbil’de bulunan İsrail istihbaratı Mossad karargahına yaptığı füzeli saldırıyı değerlendirdi.

 'Siyonistlerin IKBY'deki faaliyetleri hakkında ikazda bulunmuştuk'

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Iraklı yetkililerin suçlamalarına yanıt veren Hatipzade, "Komşularımızdan birinin İran için bir tehdit merkezi haline gelmesi kesinlikle kabul edilemez. Siyonist Rejim defalarca Irak toprakları üzerinden İran'ı tehdit etti ve aynı zamanda bu bölgede (IKBY) İslam Devrimi karşıtı terör gruplarının üslendiğine tanık olduk. Irak merkezi hükümetini, ortak sınırlarımızın İran için güvensiz hale gelmesine izin vermemesi konusunda defaatle uyardık ve Siyonistlerin IKBY'deki faaliyetlerine dikkat çektik. Irak'ın bu tür eylemlere bir an önce son vermesi gerekiyor. İşgalci rejim de, tüm üsleri konusunda bilgi sahibi olduğumuzu bilmeli." dedi.

SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ İDAMLARA TEPKİ
İranlı sözcü  Suudi Arabistan’da 81 kişinin idamı ile ilgili olarak, "Bu insanlık dışı eylem uluslararası hukuka aykırıdır. Tüm dünyanın insan haklarını konuştuğu şu günlerde uluslararası insan hakları kurumları, Avrupa Birliği ve İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nin sessiz kalmasını esefle karşılıyoruz." diye konuştu.

ZehraZehra