GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2022 15:22   Güncelleme : 10-03-2022 15:22

Siyonist Cumhurbaşkanı Herzog'un ziyareti İstanbul'da protesto edildi...

İstanbul'daki Siyonist rejim konsolosluğu önünde toplanan vatandaşlar, Herzog'un Türkiye'ye gelmesine sert tepki gösterdi.

Siyonist Cumhurbaşkanı Herzog'un ziyareti İstanbul'da protesto edildi...

İşgal rejimi İsrail'in Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un Türkiye ziyareti, İstanbul'daki Siyonist rejim konsolosluğu önünde protesto edildi. Çok sayıda Kudüs sevdalısı, ellerinde Filistinli şehitlerin fotoğrafları ve Filistin bayrakları ile işgalcilerin konsolosluğu önüne akın etti. 

"Katil İsrail Türkiye'den defol", "Kahrolsun İsrail" sloganları atan vatandaşlar, 14 yıl sonra gerçekleşen bir işgal rejimi cumhurbaşkanının ziyaretine tepki gösterdi. 

Siyonist rejim konsolosluğu önündeki protesto gösterisinde Ehlibeyt Alimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras konuştu. "Bir utanç tablosuna karşı duruş ortaya koyulduğunu" söyledi. 

İsrail'in İslam ümmetinin kalbine saplanmış bir hançer olduğunu ifade eden Akaras, İsrail'in vahşi, zalim, katil bir çete olduğunu vurguladı. İsrail'in Lübnan'ı kana buladığını, Suriye ve Ürdün'den toprak işgal ettiğini, Sina Çölü'nü Mısır'dan işgal ettiğini ifade etti. İsrail'in "denizden nehire" sloganına da dikkat çeken Akaras, İsrail'in bölgeyi işgal etme sürecinin tamamlanmadığını hatırlattı.

Kadir Akaras, Siyonist İsrail rejiminin Türkiye'de de PKK ve FETÖ gibi örgütleri desteklediğini, tüm bölge ülkelerindeki teröristlere destek verdiğini kaydetti. İşgal rejimi İsrail'in, gelecekte de Türkiye'ye karşı apaçık düşmanlık yapacağının unutulmaması gerektiğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Siyonist Herzog'un ortak basın toplantısında, işgal rejimi Cumhurbaşkanı dikkat çeken ifadeler de kullandı. Akaras, "Dinlerin özgür olduğu bir ülkeden geliyorum, insanların barış ortamında yaşaması gereken bir ülkeden geliyorum" diyen Herzog'un Ankara'da alkışlanmasının, büyük bir utanç olduğunu söyledi. 

"İslam coğrafyası, İsrail denilen bu çeteden kurtulmadıkça belalardan da kurtulamayacak" ifadelerini kullanan EHLADER Genel Başkanı Kadir Akaras, "Müslümanlar işgal edilmiş ilk kıblelerini kurtarmadan hiçbir şekilde Allah'ın huzuruna alnı ak bir şekilde çıkamayacaktır" diye konuştu.

Protesto gösterisinin düzenlenmesinin amacının, İsrail denilen katil sürüsünün bu ülkede yerinin olmadığını haykırmak olduğunu vurgulayan Akaras, Karabağ'da ve Ukrayna'da da işgal karşısında durulduğuna dikkat çekti. İsrail'in işgaline de karşı çıkılması ve mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

"Anadolu insanının vicdanı ve feryadı olarak buraya geldik. Fitne yuvarsının yanında kahrolsun İsrail diyerek, o katilleri lanetliyoruz. O katillerin katlettikleri şehitlerin ruhuna selma gönderiyoruz. İşgal edilmiş toprakların, eninde sonunda yine Müslümanların gayretiyle özgür olacağını ilan ediyoruz. Ve uyarıyoruz! İsrail'le dost olanlar, ayaklarına taş bağlayıp denizde yüzmeye çalışmasınlar."


Protesto gösterisinin sonunda bir basın açıklaması okundu:

"Siyonistler bugün sadece Filistin ve Kudüs işgalcisi olmalarından dolayı düşmanımız değildirler. Onlar, merhum Erbakan hocanın ifadesiyle 5700 yıllık bir mikropturlar ve onların tarihi tamamen düşmanlık ve ihanet, zulüm ve yıkım, fesat ve katliam tarihidir.

Peygamberlerini bile katleden bu habis siyonistlerin Filistin toprakları üzerinde yüz yıldır döktükleri kanın, gerçekleştirdikleri cinayet ve katliamların haddi hesabı yoktur.

Bu katil siyonistlerin bu topraklar üzerinde, hem ülkemize, hem de mukaddesatımıza karşı öylesine büyük ihanetleri olmuştur ki, tarih boyu karşılaştığımız zulüm ve zorbalıkların hemen hepsinde bu siyonistlerin fasit ve kirli elleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi de meşum 28 Şubat darbesidir…

Bu siyonistler, aynı zamanda bütün insanlık açısından barış ve güvenliğin önündeki en büyük tehdit ve tehlikedirler. Dolayısıyla, hem bütün dünya müslümanları, hem de bütün insanlık açısından terörün adresi de, kaynağı da siyonist rejimin bizzat kendisidir. Nerede siyonistler varsa orada terörizm vardır. Nerede bir terör varsa, siyonizm onun arkasındadır.

Bizler volkanlaşan öfkemizle haykırıyoruz ve diyoruz ki: Bu kanser uru siyonist rejim ortadan kalkıncaya, denizden nehire bütün Filistin işgalden kurtuluncaya ve Kudüs’ümüz özgür oluncaya kadar direnişin yanında duracak, direniş cephesi ile birlikte olacağız!

Burada tekrardan haykırıyoruz ve diyoruz ki: Ne Filistin’de, ne de İslam topraklarının hiç bir parçasında siyonistlere asla yer yoktur.

İslam toprakları üzerinde bir kanser uru olan İsrail’in elçiliğinin bulunması, siyonistlerin başı Herzog teröristinin ülkemize gelip buralarda serbestçe dolaşması, onlarla ilişkilerin normalleşmesi, bütün ülkemiz adına, bütün ümmetimiz adına, büyük bir utanç ve kara leke ve büyük bir vebaldir."

Haberon4

ZehraZehra