FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 06-03-2022 08:47   Güncelleme : 06-03-2022 08:47

Müslüman Âlimler Birliği: İsrail ile normalleşmek caiz değildir..

Müslüman Âlimler Birliği: İsrail ile normalleşmek caiz değildir..

Uluslararası Gençlik Forumu (IYFO) ve Müslüman Âlimler Birliği’nden Millî Gazete’ye önemli bir ziyaret gerçekleştirildi. Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’ın makamında gerçekleştirilen ziyarete IYFO Genel Başkanı Yılmaz Balçın, Yurtdışındaki Filistinli Âlimler Heyeti Başkanı ve Dünya Müslüman Âlimler Birliği Üyesi Dr. Nevvaf Tekrurı’nin yanı sıra IYFO heyeti katıldı. Millî Gazete’nin 12 Ocak 1973’te yayınladığı ilk sayının özel olarak incelendiği ziyarette, ‘Yahudi Kongresi’ manşeti üzerinden gazetemizin Filistin ve Mescid-i Aksa direnişine karşı yürüttüğü yayın politikasına dikkat çekildi. Millî Gazete’nin yayın politikası ve 50 yıllık mücadelemizi ifade eden Mustafa Kurdaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“FİLİSTİNLİ MÜSLÜMANLARA SONSUZ BİR GÜVEN DUYUYORUZ”
Ziyarette bir konuşma yapan Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Filistin ve Mescid-i Aksa meselesinin başlıca gündemleri olduğunu belirterek, “Millî Gazete, sizin gazeteniz. Erbakan Hoca’mızın bakış açısıyla Filistin ve Mescid-i Aksa meselesine bakıyoruz. Millî Görüş hareketi ve Millî Gazete olarak Filistinli âlimlere, Filistinli Müslümanlara sonsuz bir güven duyuyoruz. Filistin ve Mescid-i Aksa davasını suiistimal edenler olabilir. O yüzden biz bizzat Filistinlilerden, konunun muhataplarından gelen bilgiler ışında haberlerimize, makalelerimize şekil veriyoruz. Millî Gazete olarak Türkiye’deki insanları ve hükümeti uyarmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ İSRAİL ANCAK GÜÇTEN ANLAR”
Yurtdışındaki Filistinli Âlimler Heyeti Başkanı ve Dünya Müslüman Âlimler Birliği Üyesi Dr. Nevvaf Tekrurı ise ziyarette terörist İsrail’in zulmüne dikkat çekerek, “İsrail’den Türkiye veya hiçbir Müslüman ülkeye fayda olmaz. Filistin ve Mescid-i Aksa direnişinin yarısını medya gücü oluşturuyor. Bu yüzden Millî Gazete’nin ortaya koyduğu dik duruş çok önemli. Filistin ve Mescid-i Aksa direnişinin diğer yarısını da fiziksel güç oluşturuyor. Çünkü İsrail ancak güçten anlar. Gazze’deki bir avuç Müslümandan korkan İsrailliler, İslam devletlerinin harekete geçmeyeceğinden çok emin. O yüzden biz Müslüman halklarla bir ümmet bilinci doğrultusunda mücadelenin örgütlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yüzlerce âlimin kanaatini İslam ülkelerinin yöneticilerine tekrar hatırlatmak istiyorum. İsrail ile normalleşmek caiz değildir” şeklinde konuştu.

Milli Gazete

ZehraZehra