GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2022 09:42   Güncelleme : 06-03-2022 09:00

Yeni Tarım Bakanı Vedat Kirişçi'nin, FETÖ geçmişi gözden kaçmadı!

Yeni Tarım Bakanı Vedat Kirişçi'nin, FETÖ geçmişi gözden kaçmadı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla istifa eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yerine Vahit Kirişçi atandı. Taze Bakan Vahit Kirişçi'nin FETÖ'cü isimlerle olan yakınlığı gündeme geldi. 

FETÖ'YE YAKIN ÜNİVERSİTEYİ AÇTI
Vahit Kirişçi 2008 senesinde Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinen Fezalar Eğitim Kurumu'na ait Erbil'deki Işık Üniversitesi'nin açılışına katılmıştı. 

Aynıı açılışa Kuzey Irak Bölgesel yönetimin yetkilisi Neçirvan Barzani, Türkiye'nin Musul Başkonsolos Vekili Ahmet Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Genel Müdürü Hüseyin Çalık, AKP milletvekilleri Vahit Kirişci, Saadettin Aydın, İbrahim Hasgür, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Abdülhadi Kahya, Burhan Kayatürk ve Türkiye'den diğer bazı davetliler katılmıştı. 

FETÖ İÇİN AVUSTRALYA'YA KADAR GİTTİ İDDİASI
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen bir Katolik üniversitesinde İslami Bilimler kürsü açtığında Avusturalya'ya kadar da gitmişti. Açılışa katılan vekillerinden Vahit Kirişçi Fethullah Gülen bir Katolik üniversitesinde İslami Bilimler kürsü açtığında Avusturalya'ya kadar gitmesiyle biliniyor. 

KEMAL ÖKSÜZ İLE AYNI KAREDE!
Öte yandan Vahit Kirişçi’nin FETÖ'nün firari sözde imamlarından Kemal Öksüz ile ABD’de fotoğrafı bulunuyor. Söz konusu fotoğraf geçtiğimiz yıllarda da tartışma konusu olmuştu. Fotoğraf, AKP İstanbul milletvekili Mustafa Ataş’ın ‘mustafaatas.com’ isimli internet sitesinde şu notla paylaşılıp daha sonra silinmişti:

Milli Gazete

ZehraZehra