FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 28-02-2022 10:57   Güncelleme : 06-03-2022 09:03

'Kudüs Gönüllüleri Derneği' tarafından Şehitler için 'Ahde Vefa Gecesi' düzenlendi.

'Kudüs Gönüllüleri Derneği' tarafından Şehitler için 'Ahde Vefa Gecesi' düzenlendi.

İstanbul’da Şubat ayı münasebetiyle "Kudüs Gönüllüleri Derneği" tarafından Şehitler için "Ahde Vefa Gecesi" düzenlendi.

27 Şubat Pazar akşamı saat 20.00’de "Ali Emiri Nkah Salonunda" yapılan program Kuran'ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kudüs Gönülleri Derneği başkanı Nurettin Şirin'in açılış konuşmasından sonra   Filistin İslami Cihad hareketi Lübnan temsilcisi İsmail Ataya  bir konuşma yaptı. 

İsmail Ataya konuşmasında Şehitlerin mücadelesinden bahsettikten sonra Kudüs Kılıcı savaşında Siyonist işgalcileri nasıl aciz kalıp yenilgiye uğradıklarını anlattı. Ataya "Kudüs kılıcı savaşında bütün Filistinliler direniş seçeneğinde birleştiler. 1948 topraklarındaki Filistinliler bile düşmanla mücadele için meydanlardaydı. Kudüs Kılıcı savaşı siyonist rejimin askeri açıdan ne kadar zayıf olduğunu gösterdi. Siyonist rejim hava alanını biz havaalanına saldıracağımız için kapatmadı. Direnişten korkan vatandaşları ülkeyi terk etmesin diye kapattı." dedi.

Daha sonra Filistin'de özgür Kudüs mücadelesinde tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış bir Filistinli bir Gazi İslam Asaya duygularını dile getirdi. Gazze'de her evde bir şehit olduğunu ve Mescid'i Aksa'nın özgürlüğü için mücadele ettiklerini ve tek yolun direniş olduğunu söyleyen İslam Asaya  Denizden nehire özgür Filistin'e olan inancını dile getirdi.  Gazi Filistinli İslam Asaya şehit kardeşinden kendisine kalan çeketini Kudüs Gönülleri Derneği başkanı Nurettin Şirin'e hediye etti.

Daha sonra Grup İslami Direniş marşları ile geceye renk kattı.

Programda Şehit Ailelerine plaket sunuldu. 

Plaket sunumudan sonra, şehitler için hazırlanın sinevizyon gösterimi izlendi.

Sinevizyondan sonra Özgür Kudüs için yapılan dua ile program sona erdi.

ZehraZehra