FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 24-02-2022 09:16   Güncelleme : 28-02-2022 21:55

Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Zafer yine direnişin...

İşgalci İsrail rejimi yönetimi, Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Salim ailesinin evini günlerdir tahliye etmeye çalışıyordu.

Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Zafer yine direnişin...

İsrail’in küstah saldırıları nedeniyle günlerden beri Şeyh Cerrah Mahallesi’nde gerginlik ve çatışmalar yaşanıyordu. Siyonist ırkçı liderlerden Itamar Ben-Gvir de sık sık emrindeki çetelerle birlikte mahalleye baskınlar düzenleyerek ortalığı karıştırmaya çalışıyordu. Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşanan direnişin ardından Salim ailesinin evinin tahliye edilmesi ertelendi.

Karar askıya alındı

İşgal yönetiminin işgal altındaki Kudüs’te bulunan “sulh mahkemesi”, günlerden beri Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki evini terk etmeye zorlanan, saldırılara ve tehditlere maruz kalan Salim ailesinin evinin tahliye edilmesiyle ilgili kararı, bu konuda yeni bir karar çıkıncaya kadar askıya aldığını duyurdu.

Mahkemenin kararında; “Mahalledeki şartların daha da kötüye gitmemesi açısından mahkemenin temyiz davasına bakıp nihai kararı vermesine kadar birkaç aylığına daha gayrimenkul üzerindeki mevcut durumun sürdürülmesi yönünde karar verildiği” belirtildi.

Hürsedahaber

ZehraZehra