GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2022 22:21   Güncelleme : 23-02-2022 22:35

Şehit Metin Yüksel şehadetinin 43'üncü yıldönümünde mezarı başında anıldı..

Şehit Metin Yüksel şehadetinin 43'üncü yıldönümünde mezarı başında anıldı..

23 Şubat 1979 yılında Fatih Camii'nde uğradığı silahlı saldırı sonucunda Şehit olan İslami Hareketin genç lideri Metin Yüksel, şehadetinin 43'üncü yıl dönümünde dava arkadaşları ve sevenleri tarafından mezarı başında rahmetle anıldı.

Şehit Metin Yüksel'in şehadet yıldönümünde mezarı başındaki anma programı  Metin Yüksel'in dava arkadaşlarından Akıncılar Derneği Onursal Başkanı Mehmet Şahin konuşması ile başladı.

Mehmet Şahit Konuşmasında  "1970'li yıllar Türkiye Müslümanlarının kendilerini milliyetçi, muhafazakâr çizgide ifade ettikleri bir zamandı faka Metin Yüksel, bu sınırları çoktan aşmış, duvarlara yazdığı sloganlarla, dağıttığı bildirilerle, yaptığı afişlerle Türkiye Müslümanlarına ümmet bilincini vahdet bilincini kazandırmaya çalışmıştı.

Sadece Fatih'te değil Türkiye'nin neresinde bir Müslümanın başı dara düşse Metin Yüksel oradaydı. Dünyanın neresinde Müslümanların bir mücadelesi varsa Metin Yüksel onun Türkiye'deki sesi, soluğu ve nefesi oluyordu. O Filistin davasından, İran İslam devrimine, Moro Kurtuluş cephesine kadar tüm İslam çoğrafyasını yüreğinde taşıyan bir mücadele adamı idi." dedi.

Şahin konuşmasının devamında "Rahmetli Muhsin Yazıoğlu Metin Yüksel'in öldürülmesini CİA istedi bizleride kullandılar demiş. Şehid Metin Yüksel ve Sedat Yengün bilinçli olarak küresel güçler tarafından hedef seçilmiştir. Metin Yüksel meydanların ve kavganın adamı, Sedat Yenigün'ün ise fikir adamı olan bir yiğittir." dedi.

Mehmet Şahin'in konuşmasından sonra Yasin Aydoğan tarafından  Kur'an-ı Kerim  okundu ve  şehid Metin Yüksel için okunan 43 hatmi şerifin duasının yapılmasıyla program son buldu. 

ZehraZehra