GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2022 10:59   Güncelleme : 18-02-2022 10:59

4 milyon haneye doğal gaz desteği başvuruları bugün başlıyor..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün kabine toplantısında açıkladığı 4 milyon haneye doğal gaz desteği başvuruları bugün başlıyor.

4 milyon haneye doğal gaz desteği başvuruları bugün başlıyor..

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'nca ısınma desteği olarak verilen kömür yardımı artık doğal gaz desteği olarak da verilecek. Bugünden itibaren alınacak başvurular ile 4 milyon haneye 3 milyar liralık doğalgaz desteği sağlanacak.

Doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyen haneler e-devlet üzerinden ve bakanlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na (SYDV) giderek başvuruda bulunabilecek.

ÖDEMELER MARTTA

Sabah Gazetesi'nden Fatma Göksu'nun haberine göre; doğal gaz destek ödemeleri mart ayının ikinci haftası başlayacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nın kriterlerine uyan 4 milyon hane için verilecek destek ısıl haritaya göre tespit edilecek.

Destek ödemeleri hane başına 450 ila bin 150 lira arasında değişecek. Doğal gaz destekleri yılda iki kez olmak üzere mart ve ekim aylarında gerçekleştirilecek. Başvuru sonucunda hak sahibi olan kişiler PTT'lerde doğalgaz faturalarını ibraz ederek destekten yararlanacak.

ISIL HARİTADA ÇALIŞMA YAPILDI

81 ilde ihtiyaç sahiplerinin ısıl haritası çıkarıldı. Yardım miktarı belirlenmeden önce bakanlık bünyesinde oluşturulan ekiplerce, Türkiye genelinde doğalgaz altyapısı olup kömür desteğinden yararlanan hanelerin talepleri alındı.

timetürk

ZehraZehra