GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2022 09:16   Güncelleme : 09-02-2022 09:16

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman'dan Cübbeliye Şiirle Yanıt...

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın “İsrail, bir terör devletidir” sözlerine tepki “Cübbeli” namıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’den geldi!

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman'dan Cübbeliye Şiirle Yanıt...

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman’ın “ İsrail bir terör devletidir ve coğrafyamız için en büyük tehdittir” ifadelerinin ardından Siyonist İsrail destekçilerinden tepki gelmesi beklenirken Ahmet Mahmut Ünlü’den tepki gelmesi dikkat çekti. Ünlü’nün tepkisi kamuoyunda bazı kesimlerden tarafından şaşkınlığa neden olmasına rağmen Ünlü’nün daha önce de bu tür anlamsız çıkışları yaptığı biliniyor.

“DEMEDİM DİLİMİN UCUNA GELEN HER NE İSE”
Saadet Partisi yönetiminden ve kamuoyundan Ahmet Ünlü’ye çok sert tepkiler geldi. Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, “Cübbe! Her şeyi örtmüyor işte. Cahilliği, vefasızlığı ve had bilmezliği örtmüyor mesela. Cübbeli işte! Sözü israf etmeye gerek yok; ‘Demedim dilimin ucuna gelen her ne ise” ifadelerini kullandı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Aydın ise “Sultan sofrasına oturan âlimin fetvasına itibar edilmez” diyerek tepkisini gösterdi.

“HÜKÜMET TAYFASINA YARANMANIN DERDİNDE”
Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, “Fakat ilmin cübbesini giyerek arz-ı endam eden fakat irfanı cüssesinde taşımaktan imtina eden bu türden zevatın sözüne gıybet, hükmüne nispet, haline husumet yön veriyor. Ne söylediğini kendi diliyle ilan eden bu zat, niye söylediğinin bilinmesini istemez. Saadet Partisi’ni ve mensuplarını karalamanın ve bunun üzerinden de hükümet tayfasına yaranmanın, yanaşmanın, yamanmanın derdine düşmek; alim sıfatını, arif vasfını taşımaya yetersizliği ispat etmektir. Ahmet Bey’in sözlerini geri almasını değil, bulunduğu yerden ileriye gidip âlim sıfatının gerekleriyle Saadet Partisi’nin fikri derinliğini ve mensuplarının mümtaz fiil zenginliğini görebilecek konuma gelmesini tavsiye ediyorum” dedi.

“TETİKÇİLİK YAPMAKLA SORUMLU”
Saadet Partisi Genel Sekreteri Mesut Doğan ise şunları kaydetti: “Kendi geçmişiyle sorunlu, tetikçilik yapmakla sorumlu, yandaş sıfatını edinmekle zorunlu zavallı; ‘azalan izlenme ve yok olan dinlenme oranı’ kaygısızlığına cesaret edemediği için Saadet Partisi’ne saygısızlığıyla kendini rezil etmiş...”

KARADUMAN’DAN ŞİİRLİ YANIT: “BİR DELİ AKIL ÇIRPINIYOR ARAMIZDA”
Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman ise şair Cahit Zarifoğlu’nun şiiriyle göndermede bulundu:

Bir deli akıl çırpınıyor aramızda,
Rızık korkusu can korkusu baş mesele,
Çıplan dünyadan çıplan ve gövdenden,
O büyülü çiçekleri yol arın bir kere,
Başını eğmiş zalimleri dinlersin,
Dersin ‘lokmam ellerinde’,
Filistin bir sınav kâğıdı,
Her mü’min kulun önünde.

ZehraZehra