GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2022 20:30   Güncelleme : 15-02-2022 07:32

Ak Partili vekil Cübbeli Ahmet'i Diyanet'e şikayet etti

Ak Partili Ayrım,  Cübbeliyi "Milli birlik ve beraberliğimize zarar verecek ifadeler kullandığı" gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikâyet etti.

Ak Partili vekil Cübbeli Ahmet'i Diyanet'e şikayet etti

Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü Diyanet İşleri Başkanlığı'na şikâyet etti. Ayrım, "Son günlerde Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü‘nün milli birlik ve beraberliğimize zarar verecek açıklamalarını şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

AKP İstanbul Milletvekili Ayrım, "Siyonist’le çarpışmayıp sâdece Müslümanlarla savaşan ve onların vatanlarını işgal eden İran’la dost olmasının Ehl-i Sünnet’e ve devletimize ne büyük hainlik anlamına geldiğini idrak etmiştir" sözleri nedeniyle  "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı Twitter’da açıklama yapan AKP'li Ayrım,  Ünlü'yü "Milli birlik ve beraberliğimize zarar verecek ifadeler kullandığı" gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikâyet etti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a seslenen AKP'li vekil, "Bu talihsiz açıklamalardan dolayı Diyanet İşleri Başkanlığınızın hassasiyeti göstereceğinden şüphemiz yoktur" dedi.

Şamil Ayrım, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi:

“Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Şii/Caferileri hedef alarak milli birlik ve beraberliğimize zarar verecek açıklamalarda bulunmuştur.

Benim de mensubu bulunduğum camiamızı derinden üzmüştür.

Her zaman devletinin, vatanının, bayrağının yanında yer alan camiamıza karşı atılan bu iftiralar ülkemizin milli birliğine de bir tehdittir.

Şahsın iddia ettiği durumlar var ise Türkiye bir hukuk devleti olup yasal mercilere müracaat etmesi gerekmektedir.

Kaldı ki bu şahıs Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Milli Eğitim Bakanlığımıza asılsız ithamlarda bulunmaktadır. Bu durum hiçbir şekilde kabul edilemez.

Bu zihniyet Azerbaycan ve Türkiye’nin müttefiklik seviyesindeki ilişkilerinden rahatsızlık duyan bir zihniyettir.

Bu talihsiz açıklamadan dolayı Diyanet İşleri Bakanlığımızın gerekli hassasiyeti göstereceğinden şüphemiz yoktur. “

Artıgerçek

ZehraZehra