GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-02-2022 10:41   Güncelleme : 05-02-2022 10:41

Ankara Güvenpark’ta bir araya gelen STK’lar: Siyonist katilleri ülkemizde istemiyoruz..

İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’un Türkiye’ye davet edilmesinin ardından, Türkiye’nin her yerinden Siyonist liderin gelecek olmasına tepkiler gelmeye devam ediyor

Ankara Güvenpark’ta bir araya gelen STK’lar: Siyonist katilleri ülkemizde istemiyoruz..

Ankara Güvenpark’ta bir araya gelen STK’lar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye’ye davet edilen İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’un Türkiye’ye gelmesine tepki gösterirken, Siyonist İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamları ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya Siyonist’ler tarafından yapılanlar hatırlatılarak Herzog’un Türkiye’ye gelmemesi gerektiğini ifade ettiler.

Herzog’un Türkiye’ye gelmesinin önlenmesi gerek

Birçok STK’nın bir araya gelerek gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Genel Başkanı Mustafa Kır, ABD eski Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etme yönündeki adımını hatırlatarak, “ABD eski Başkanı Trump, ABD İsrail elçiliğini Kudüs’e taşıyarak İsrail’in başkentini Kudüs olarak ilan etmeye çalışmıştı. İlk kıblemize ilk saldırıları da bu değildi. Şimdi terörist devletin sözde Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’ye gelmesi İslam İşbirliği Teşkilatı’nın aldığı kararların havada bırakılmasına sebep olacak. Bu yüzden Herzog’un Türkiye’ye gelmesinin önlenmesini istiyoruz” dedi.

“Yanında olmadık ve yanında olmayacağız”

Basın açıklamasında bir konuşma gerçekleştiren İnsan Hakları ve Hizmet Derneği Genel Başkanı Mustafa Sinan, Filistin’in kutsal bir yer olduğunu ifade ederek, tarih boyunca birçok kez işgal edildiğini şimdi de aynı süreçleri yaşadığını kaydetti. Sinan, “Filistin kutsal bir yer. Geçmişte olduğu gibi bugün de işgal edildi. Siyonist İsrail’in hiçbir zaman yanında olmadık ve yanında olmayacağız. Şuan da Filistin’de olan Filistinlilerden daha fazla Filistin’in dışında olan insanlar var. Milyonlarca Filistinli başka ülkelerde ise buna sebep olanların başının Türkiye’ye gelmesini istemiyoruz. Biz Siyonist işgal çetesinin Türkiye’ye gelmesini istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hürsedahaber

ZehraZehra