GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2022 08:58   Güncelleme : 05-02-2022 10:57

Anadolu Gençlik Derneği, ülkenin her yerinde 80 milyon adına haykırdı: Türkiye’de 'Bebek katillerini istemiyoruz'

Anadolu Gençlik Derneği, ülkenin her yerinde 80 milyon adına haykırdı: Türkiye’de 'Bebek katillerini istemiyoruz'

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “Eli kanlı terörist grubun lideri ve avaneleri Müslüman kardeşlerimize akla gelmez işkenceler yapıyorlar. Biz, bu eli kanlı zalimin bu vatan topraklarına gelerek bu toprakları kirletmesini istemiyoruz. Eli kanlı grubun ilk kıblemizden, ülkemizden ve İslam beldelerinden ellerini çekmelerini istiyoruz. Biz, İslam ülkeleri ile İsrail arasındaki normalleşmeyi bir anormalleşme olarak görüyoruz. Biz, bu yapı ile hiç bir şekilde normalleşemeyiz” dedi.

Türkiye’ye gelecek olan işgalci İsrail rejiminin Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’un ziyaretine ilişkin Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tüm Türkiye’de “Bebek katillerini istemiyoruz” başlığı altında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamalarının Ankara ayağı, İsrail Büyükelçiliği önünde gerçekleştirildi. Terörün ve zulmün her yönünün görüldüğü bir dönemden geçildiğinin altını çizen AGD Ankara Şube Başkanı Ahmet Şanver, “Yönümüzü nere dönsek bir yakarış, bir feryat yüreklerimizi sızlatıyor. Atılması gereken adımlar ne kadar gecikse vebali bir o kadar büyüyor” ifadelerini kullandı.

“ŞEREFLİ TARİHİMİZE KARA BİR LEKE OLARAK SÜRÜLECEKTİR”
İsrail’in Filistin’i işgali nedeniyle Müslüman beldesinin her gün kan ağladığını ifade eden Şanver, “Yıllardır süregelen zulümler devam ederken, Terörist İsrail’in başı Yitzak Herzog’un Türkiye’ye gelecek olması Türkiye Müslümanları için ancak bir utanç sebebidir. Müslüman milletimizin yüzyıllardır İslam alemine öncülük ve önderlik yapmışken böyle bir utançla karşı karşıya kalması, şerefli tarihimize kara bir leke olarak sürülecektir” dedi.

“YITZAK, ÇÖZÜMLERİN DEĞİL TERÖR FAALİYETLERİNİN ÖNCÜLERİNDENDİR”
Yıllar önce eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez’in TBMM’de yaptığı konuşmayı hatırlatan Şanver, “Yıllar önce Şimon Perez’in Millet Meclisimizde yaptığı konuşmanın hala sızısı yüreklerimizde iken, Yitzak Herzog’un Türkiye’ye nasıl bir teklif veya tehditle geleceği ise bizleri endişelendirmektedir. İki devletli çözüm önerileri ile gündeme gelen Yitzak, çözümlerin değil terör faaliyetlerinin öncülerindendir. Müslümanların hangi sorununa çözüm bulmuştur, Mescidimize yapılan hangi saldırıyı önlemiştir. Tek yaptıkları ellerindeki sermaye ve medya gücü ile Müslümanları sıkıştırmaktır” diye konuştu.

Milli Gazete

ZehraZehra