GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 09:26   Güncelleme : 13-01-2022 09:26

Yarım asırlık yürüyüşün adı: Millî Gazete, 50 yıllık tutarlılık, sadaka..

İlk besmelesini çektiği 12 Ocak 1973 tarihinden bu yana “Hakk” namına kalem oynatan, ülkedeki birçok kaleme okul vazifesi gören Millî Gazete, yarım asırdır yoluna devam etmektedir.

Yarım asırlık yürüyüşün adı: Millî Gazete, 50 yıllık tutarlılık, sadaka..

Millî Gazete’nin ‘bir olmak bize iyi gelecek’ sloganıyla okurlarına sunduğu aylık kadın ve aile dergisi Maaile, Ocak 2022 sayısında Millî Gazete’yi kapağına taşıdı. Dergi, “Asırlık Çınar: Millî Gazete 50 yaşında” kapak anonsuyla çıktı. Maaile, yeni sayısında ülke yakın tarihinin son elli yılına tanıklık etmiş, yayıncılıkta şiar olarak “Hak geldi batıl zail oldu” ayetini benimsemiş Millî Gazete’ye yer verdi. İlk besmelesini çektiğinden beri “Hakk” namına kalem oynatan, ülkenin geçtiği badirelerden en çok etkilenen, ülkedeki birçok kaleme okul vazifesi gören Millî Gazete, yarım asırdır kınayıcıların kınamasından korkmadan yoluna devam etmektedir.

Her türlü baskıya maruz kalmasına rağmen, tüm dönemlerin baskıcı unsurlarının yıldırmalarına boyun eğmeden sadece hak ölçüsüne göre davranan ve milletin hayrı olan işlerle haber sütunlarını dolduran Millî Gazete, elli yaşında da yola ilk çıktığı değerleri savunmanın, aynı inancı taşımanın, umudu yükseltmenin haklı gururunu yaşamakta.

Maaile bir kayıt düşmek adına bu sayısında ‘Yarım Asırlık Gazetenin Yarım Asırlık Şahidi” olarak Millî Gazete’nin köşe yazarı Abdülkadir Özkan ile röportaj gerçekleştirdi. Millî Görüş ve Millî Gazete ile tanışma serüvenini, “Millî Gazete’de yeni bir aile kazandım” diyerek anlatan Özkan, Millî Gazete’nin, “Fikrin ve inancın yayın organıdır” ifadelerine röportajında yer veriyor. Erbakan Hocamız ve Millî Gazete ile ilgili ilk muhataptan bilgilerin elde edildiği röportajın samimiyeti okuyanların büyük ilgisini çekmekte.

“SİYONİZM’İN ZEHİRLİ OKLARINA KARŞI HER SABAH BİR MİLLÎ GAZETE”

Günümüzde ailenin en çok maruz kaldığı siber saldırılara karşı müspet yayın yapan yayınların önemine dair dosyanın da yer aldığı sayıda, “Siyonizm’in zehirli oklarına karşı her sabah bir Millî Gazete” diyen dergi, konunun önemine dikkat çekiyor.

“Yarım Asırlık Yürüyüşün Adı; Millî Gazete” balığıyla editör yazısında Millî Gazete’nin ülke yayın hayatında ve dünya Müslümanlarının kendisini ifadesinde önemli bir boşluğu doldurduğunu vurguluyor.

Millî Gazete’nin bir kitle iletişim aracı olmanın ötesinde ülke ve ümmet gündeminin son elli yılına damga vurduğunu belirten dergide, artık koca çınarın yeni dallar verdiğini; Milli Çocuk, Maaile, Fikri dergileri ve Yeni Devir’le daha güçlü ve daha köklü bir şekilde yayın hayatına devam ettiği ifade ediliyor.

Her ay okuyucusuyla farklı dosya ve konularla buluşan Maaile dergisinde şu ifadeler de dikkat çekiyor: “Bir olmak bize iyi gelecek” diyoruz, bütün yayın organlarımızla yürüyüşümüze devam ediyoruz.”

Milli Gazete