ANALİZ
Giriş Tarihi : 09-01-2022 09:30   Güncelleme : 09-01-2022 09:30

Kübra Par yazdı: Akit’in hakkımdaki çılgın haberi ve Özgür Özel meselesi

Kübra Par yazdı: Akit’in hakkımdaki çılgın haberi ve Özgür Özel meselesi

Kübra Par Haber Türk'te  "Akit’in hakkımdaki çılgın haberi ve Özgür Özel meselesi" başlıklı bir yazı kaleme aldı. 

İşte o yazı: 

Dün Akit’ten Muharrem Coşkun, “Sizi Akit Gazetesi’nden okuyorum” diye esprili bir mesaj göndermiş.

Bir baktım benim Özgür Özel hakkında yazdığım yazıyı olduğu gibi gazeteye basmışlar. Başlığa da “Temel Bey koltuğu Kübra Par’a bıraksın” yazmışlar.

Arada Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme söyleminin kazanımlarını övsem de CHP’nin eski hatalarına dönme ihtimalinin kalmadığını düşünme ‘yanlışına’ düşsem de Özgür Özel’i eleştirebilmişim. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise ittifakı bozma korkusuyla bu kadarını bile yapamamış. O yüzden koltuğu bana bırakmalıymış!

Haliyle çok güldüm bu habere… Akit ekibinin kafası hakikaten bir değişik çalışıyor.

Siyasete atılmak gibi bir düşüncem yok. Saadet Partisi ile bir fikri yakınlığım da yok. Fakat beyefendi duruşu ve akil açıklamaları nedeniyle Temel Bey’i severim.

Akit’in Özgür Özel’i eleştirmedi diye kendisine yüklenmesini de doğru bulmadım zira Temel Bey böyle konularda sözünü esirgeyecek biri değil. Fakat Covid’e yakalandı. Hasta yatağından doğrulup Özgür Özel’e çıkışmasını beklemek hakkaniyetli olmaz.

Bu arada dün Özgür Bey’le telefonda konuştuk. Yazıma alınmamış. “Ben sürekli birilerini eleştiriyorum, benim de eleştiriye tahammüllü olmam lazım” diyerek başladı söze.

“28 Şubat sürecinde derse alınmayan başörtülü arkadaşlarımızla birlikte protestolara katılmış biri olarak din düşmanı gibi gösterilmem çok ağırıma gitti. Kuran-ı Kerim’e hakaret etmedim. Okul öncesi zorunlu eğitimin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından değil, Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilmesi gerektiğini söyledim.

4-6 yaş okul öncesi eğitimin zorunlu olmasına ilişkin Milli Eğitim Şûrası kararı alındı. Buna karşılık Bu konuda hazırlığı Milli Eğitim Bakanlığı yerine Diyanet İşleri Başkanlığı yapıyor. Eğitimin dini kurumların elinde olması Orta Çağ'da vardı; bunu kastettim.

Meclis’te birlikte çalıştığımız AK Parti milletvekilleri de benim inanç özgürlüğü konusundaki hassasiyetimi bilirler” dedi.

Ben de dindar kesim için çocuklara küçük yaşta Kuran eğitimi verilmesinin önemli olduğunu, bu sosyolojik gerçekliğin ıskalanmaması gerektiğini anlattım.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu da konuyla ilgili tartışmayı noktalayacak bir açıklama yapmış. "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, çocuklarımıza, isteyen anne babaların, ailelerin çocuklarına Kuran'ı öğretmeleri kadar doğal bir şey yoktur. Siyaset din, inanç alanına asla girmemeli. Kimlik alanına asla girmemeli. Yaşam tarzı alanına asla girmemeli” demiş.

Akit Gazetesi Temel Bey’i eleştirirken Kılıçdaroğlu’nu da övseydi keşke…