GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 11:26   Güncelleme : 31-12-2021 11:26

AGD tarafından 31 Aralık Cuma bu gece 81 ilde Mekke'nin Fethi kutlaması programı..

AGD tarafından 31 Aralık Cuma bu gece 81 ilde Mekke'nin Fethi kutlaması programı..

Her sene düzenlenen Mekke’nin Fethi programları geçtiğimiz sene Kovid-19 sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilmişti. Bu yıl ise Fethin 1391’inci yılı münasebetiyle tüm Türkiye’de ve KKTC’de yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.

PROGRAM KAPSAMINDA ZENGİN İÇERİKLER VATANDAŞLARA SUNULACAK
Fethin 1391’inci yılı münasebetiyle 31 Aralık Cuma günü gerçekleşecek olan Mekke’nin Fethi programları, halkın bütün kesimlerinden ilgi görüyor. “Duamız; İnsanlığa Bir İnşirah, İnsanlığa Bir Müjde” sloganıyla düzenlenecek olan programlarda, konuşmacıların yanı sıra Kur’an-ı Kerim tilavetleri, sinevizyon ve sahne gösterileri gibi birçok zengin içerik bulunuyor.

PROGRAMA VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR
Mekke’nin Fethi programları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, tüm vatandaşları bölgelerindeki programlara davet ederken, “Her sene tüm halkımızın da katılımıyla büyük bir heyecan ve şevkle gerçekleştirdiğimiz Mekke’nin Fethi programını, 1391’inci yıl dönümü münasebetiyle bu sene de ülkemizin dört bir yanında, 81 ilde, yüzlerce ilçede gerçekleştireceğiz. Fethin manasını ve Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) ortaya koymuş olduğu duruşu anlamak, idrak edebilmek adına sizlerle bir araya geleceğiz. 31 Aralık Cuma gecesi salonlarda gerçekleştireceğimiz Mekke’nin Fethi programlarına tüm halkımızı davet ediyoruz. Fethin ruhunu birlikte yaşayabilmenin heyecanıyla tüm halkımızla bir arada olmak istiyoruz” dedi.

İslamiAnaliz