GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 23:16   Güncelleme : 04-01-2022 18:42

Hahamların Erdoğan'dan talebi ortaya çıktı

Türk Yahudi Toplumu ve İslam ülkeleri Hahamlar İttifakı ile gerçekleştirilen görüşmede KKTC’de sinagog inşa edilmesi amacıyla bir arazi istendiği ve Erdoğan’ın söz konusu talebi kabul ettiği öğrenildi.

Hahamların Erdoğan'dan talebi ortaya çıktı

Milli Gazete’nin haberine göre; Siyonist terör rejimi ile normalleşme konusunda tehlikeli mesajların verildiği görüşmeye KKTC’den katılan Haham Chaim Hillel Azimov, Erdoğan’dan KKTC’de sinagog inşa edilmesi amacıyla bir arazi istedi. Haham Azimov’un talebini geri çevirmeyen Erdoğan, toplantıda KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı arayarak Kıbrıs’ın kuzeyindeki Yahudilere sinagog yapımı için arazi verilmesini istedi. Söz konusu görüşmenin ardından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Haham Chaim Hillel Azimov’u arayarak konuyla yakından ilgilendiğini belirttiği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede “ Kudüs başta olmak üzere Filistin meselesinde atılacak adımlar sadece Filistinlilerin değil, İsrail’in de güvenlik ve istikrarına katkı yapacaktır. Gerek İsrail Cumhurbaşkanı Sayın Herzog gerekse Başbakan Sayın Bennett ile yeniden canlanan diyaloğumuzu bu bakımdan önemsiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Hürsedahaber