GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2021 18:37   Güncelleme : 19-12-2021 18:37

Kabine ekonomi gündemiyle toplanıyor, yeni kararlar çıkabilir: Memur ve emekli maaşlarına ek zam gündemde

Kabine ekonomi gündemiyle toplanıyor, yeni kararlar çıkabilir: Memur ve emekli maaşlarına ek zam gündemde

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Yılın son kabine toplantısında son dönemde döviz kurlarında yaşanan artışlar ve memur-emekli maaşlarına yapılacak yıllık ek zam konuları ele alınacak.

Kabine yarın ekonomi gündemiyle bir araya gelecek. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 20 Aralık Pazartesi günü toplanacak.

Yılın son Kabine toplantısında, döviz kurlarında yaşanan artışlar değerlendirilecek.

Son dört toplantıda arka arkaya faiz indiriminde bulunan Merkez Bankası'nın Aralık ayı içinde dövize uyguladığı beş müdahale de gündemde olacak.

Kabine'nin bir diğer önemli gündemi de memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan yıllık artış olacak. Hükümet, merakla beklenen ek zam oranını belirleyecek.

OMICRON İÇİN EK TEDBİRLER GELİR Mİ?
Türkiye'de henüz yeni yeni görülmeye başlanan Omicron varyantına ilişkin alınacak ek tedbirler de masada olacak.

Terörle mücadele de kabinenin konuşacağı konular arasında yer alacak, son dönemde güvenlik güçleri ve MİT'in gerçekleştirdiği operasyonlar, sahadaki son durum ve gelen istihbarat raporları masaya yatırılacak.

Memur ve emekli maaşına yüzde 40 zam:

Asgari ücrete yapılan yüzde 50,5'lik zam hem memurları hem emeklileri heyecanlandırdı. Mevcut zamma ilaveten yapılacak ek artışın Ocak'a yetiştirilmesi planlanıyor.

YeniŞafak