GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2021 09:54   Güncelleme : 13-12-2021 09:54

Emeklilere ‘maaş düzeltme’ müjdesi..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretli ve kamu çalışanlarının ardından emekli maaşlarının iyileştirilmesi için bir çalışmaları bulunduğunu açıkladı.

Emeklilere ‘maaş düzeltme’ müjdesi..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretli ve kamu çalışanlarının ardından emekli maaşlarının iyileştirilmesi için bir çalışmaları bulunduğunu açıkladı. Bakanlığının Meclis’teki bütçe görüşmelerinde konuşan Bilgin, milyonlarca emekliyi ilgilendiren bir de müjde verdi.

EYT'de 2022 sinyali: İki formül düşünülüyor
Emeklilikte yaşa takılanlar için sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Esnaf için masaya iki talep geldi. Hem SSK'lılar hem de Bağ-Kur'lular heyecanlı bekleyiş içine girdi. Esnaf için konuşulan taleplerde prim 7200'e çekilmesi ve vergi kaydı olan kişinin borçlanma yapabilmesi yer alıyor. Konunun yeni yılda gündeme gelmesi beklenirken çalışmalardan çıkacak sonuç da EYT'liler tarafından takip ediliyor. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) çıkacak mı, ne zaman çıkacak? İşte son durum ve talepler hakkında detaylı bilgiler...

GENÇ İŞSİZLERE SANAYİ PROJELERİ
Bakan Bilgin, şunları söyledi: “Emeklilerle ilgili çalışmamız var, emekli gelirleriyle, onların düzeltilmesiyle ilgili çalışmamız var. Bu çalışmayı çok kapsamlı bir şekilde yürütüyoruz. Çalışmada mesafe aldıkça bunu kamuoyuyla paylaşacağımı belirtmek isterim. Genç işsizlere dönük sanayide yeni projelerimiz var. Bunları doğrudan doğruya sanayinin içine koyarak, bunu ekonomiyle destekleyerek uygulayacağız. Onları işe koyduğumuz zaman onlara belli desteği vereceğiz, işi öğrendikleri zaman da onları işe koyduğumuz süre içerisinde yani üç ay, altı ay içerisinde, bizim desteğimizle çalıştıran işverenlerden onları istihdam etmesini isteyeceğiz."
Ocak ayında emekli ve memur maaşlarına bir zam daha
 
Ocak ayında emekli ve memur maaşlarına bir zam daha
Memurların beklediği haberler gelmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'deki tüm emekli ve memurların maaşlarının yüzde 30-35 oranında artırılması kararı aldıklarını açıkladı. Öte yandan son 5 aylık enflasyon rakamlarının belli olmasının ardından 2022 Ocak ayında emekli ve memurların ne kadar zam alacakları da netleşmiş durumda. Kesin rakam Ocak ayında belli olacak.

YeniŞafak