GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-12-2021 15:57   Güncelleme : 10-12-2021 15:57

'Türkiye-İran işbirliği yeni bir aşamaya girecek' Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile telefonda görüştü.

'Türkiye-İran işbirliği yeni bir aşamaya girecek' Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-İran ilişkilerini geliştirecek hususlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

REİSİ’DEN AÇIKLAMA
İran’dan yapılan açıklamaya göre Reisi görüşmede, iki ülke arasındaki iş birliğinde yeni bir aşamaya girileceğini söyledi. Reisi, “Yakında Tahran'da ortak bir zirve düzenlenmesiyle Türkiye ile iş birliğimiz yeni bir aşamaya girecek” dedi. Türkiye ve İran'ın terörle mücadelede ortak hareket etmesinin önemine değinen Reisi, “ Terör ile mücadelede ortak hareket etmek istiyoruz. Bu konuda tüm ülkelerin iş birliğinden memnun oluruz” ifadelerini kullandı.

Reisi, bölge sorunlarının dışarıdan müdahale  kabul edilmeksizin bölge ülkeleri tarafından çözülmesi gerektiğini kaydetti.