FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 06-12-2021 18:35   Güncelleme : 13-12-2021 10:15

Siyonistler, sokak ortasında Filistinli genci şehit ettiler, İsrail mutlak kötülükür...

Terörist İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı yakınlarında, Muhammed Salima isimli bir Filistinliyi “bıçaklı saldırıda bulunduğu” iddiasıyla vurdu.

Siyonistler, sokak ortasında Filistinli genci şehit ettiler, İsrail mutlak kötülükür...

Terörist İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı yakınlarında, Muhammed Salima isimli bir Filistinliyi “bıçaklı saldırıda bulunduğu” iddiasıyla vurdu. Salima yerde acılar içinde kıvranırken, İsrailli güvenlik görevlisi 2 el ateş ederek Filistinli genci şehit etti.

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Cinayetin görgü tanıkları, infaz anını an be an kaydederek sosyal medyada paylaştı. İnfaz sonrası alandaki Filistinliler olaya büyük tepki gösterirken, İsrail polisi kalabalığı dağıtmak için göz yaşartıcı gaz ve ses bombaları kullandı. Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre, İsrail güvenlik güçleri, sağlık ekiplerinin yaralıya müdahale etmelerine izin vermedi.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett ise skandal bir açıklamada bulunarak, Filistinliyi öldüren polisi “tam olarak desteklediğini” ifade etti. İsrail hükümetinden yapılan açıklamaya göre Bennett, “Bu, muvazzaflarımızın davranmasını beklediğimiz durum ve bu şekilde hareket ettiler” ifadelerini kullandı ve infaz emrinin hükümet politikası olduğunu itiraf etti.