GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 15:05   Güncelleme : 23-11-2021 20:13

İmzalar atıldı! Türk yapımı SİHA'lar Nijer semalarında uçacak...

Türk yapımı SİHA Bayraktar TB2 Uluslararası alanda başarılara imza atıyor. Türkiye'nin, Nijer’e “TB2” modeli SİHA, eğitim uçağı HÜRKUŞ ve zırhlı araçlar satma konusunda anlaşma sağladığı belirtildi.

İmzalar atıldı! Türk yapımı SİHA'lar Nijer semalarında uçacak...

Ukrayna'da da büyük başarılara imza atan Bayraktar TB2'ye Afrika'dan da alıcı geldi.

Nijer artık, El Kaide ve DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı mücadelesini Türk SİHA ve zırhlı araçları ile verecek.

Türkiye'nin, Nijer’e “TB2” modeli SİHA, eğitim uçağı HÜRKUŞ ve zırhlı araçlar satma konusunda anlaşma sağladığı açıklandı.

Nijer’in SİHA, eğitim uçağı ve zırhlı araçları komşu ülke Mali’den gelip saldırılar düzenleyen El-Kaide ve DEAŞ militanlarına karşı kullanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın, Nijer Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum ile telefonda yaptığı görüşmede bu ülke ile yapılan savunma sanayi ihaleleri de gündeme geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, söz konusu görüşmede, Türkiye-Nijer ilişkileri ve bölgesel konular ele alındığı belirtilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Nijer’in Türkiye’den tedarik edeceği TB2 SİHA, HÜRKUŞ ve zırhlı araçların bu ülkenin askeri ve güvenlik kuvvetlerinin kapasitelerini artıracağını dile getirdiği aktarılmıştı.

AFP’ye konuşan Nijerli yetkililer, ülkesinin Türkiye’den SİHA, eğitim uçağı ve zırhlı araç satın alma planlarını teyit etti.

Milli Gazete