GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2021 11:45   Güncelleme : 20-11-2021 11:49

Ekonomik kriz anketlere de yansıdı… Halkın yüzde 89’u “kriz var” diyor!..

Vatandaşların neredeyse hepsi Türkiye’de ekonomik krizin olduğunu düşünüyor. Avrasya Araştırma’nın yaptığı çalışmada vatandaşların sadece yüzde 3,2’si Türkiye’de krizin olmadığını söylüyor.

Ekonomik kriz anketlere de yansıdı… Halkın yüzde 89’u “kriz var” diyor!..

Son dönemlerde yaşanan ekonomik kriz anketlere de yansıdı. Avrasya Araştırma tarafından 26 ilde bin 260 kişi ile yapılan Kasım ayı kamuoyu araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı. Ekonomi ile ilgili soruların sorulduğu araştırmada vatandaşların sadece yüzde 3,2’si ekonomik krizin olmadığını düşünüyor. Geçmiş aylarda ekonomik krizle ilgili sorulan sorulara verilen cevaplar oran olarak birbirlerine yakınken, son araştırmada neredeyse yüzde 100 farklı oldu. Araştırmada “Sizce ekonomik kriz var mıdır?” sorusuna vatandaşların yüzde 62,3’ü “ciddi bir ekonomik kriz olduğunu düşünüyorum” cevabını verirken, “geçici bir ekonomik kötüleşme olduğunu düşünüyorum” diyenlerin oranı ise yüzde 25,7 çıktı. Araştırmada en dikkat çeken nokta ise “ekonomik kriz olduğunu düşünmüyorum” diyenlerin oranının sadece yüzde 3,2 olması oldu.

VATANDAŞLARIN YÜZDE 64’Ü İKTİDARIN ÇÖZECEĞİNE İNANMIYOR

Araştırmada dikkat çeken bir diğer soru ise, “Mevcut hükümetin ekonomik krizi bitirebileceğine inanıyor musunuz?” oldu. Ankete katılan vatandaşların yüzde 64’ü “hayır, bitiremez” cevabını verirken, “fikrim yok” diyenlerin oranı yüzde 18,1, “evet bitireceğine inanıyorum” diyenlerin oranı ise yüzde 17,9 oldu. Bu sonuçlar ise vatandaşların iktidardan umudunu kestiğini gözler önüne seriyor.

Milli Gazete