DÜNYA
Giriş Tarihi : 18-11-2021 15:10   Güncelleme : 18-11-2021 15:10

İran açıkladı: İsrailli istihbaratçının kişisel bilgileri ifşa edildi..

Fars Haber Ajansı, İran konusunda siber casusluk faaliyetleri yapan İsrailli bir istihbarat yetkilisinin tüm kişisel bilgilerini ifşa etti.

İran açıkladı: İsrailli istihbaratçının kişisel bilgileri ifşa edildi..

Fars Haber Ajansı, İran konusunda siber casusluk faaliyetleri yapan İsrailli bir istihbarat yetkilisinin tüm kişisel bilgilerini ifşa etti.

YDH'da yer alan  Fars Haber Ajansının haberine göre söz konusu İsrailli istihbarat subayının adı “Ohad Zeidenberg.”

Ohad Zeidenberg, daha önce ırkçı İsrail rejiminin elektronik dinleme, izleme ve şifre çözme  konularındaki istihbarat birimi olan “Birlik 8200”de çalışıyordu. Bu birimde analist ve 62 kişilik bir birimin yöneticiliğini yapan Ohad Zeidenberg, iyi düzeyde farsça biliyor.

İran konusundaki uzmanlığının yanı sıra bilişim tehditleri stratejisi, devletler (özellikle de İran) tarafından desteklenen bilişim tehditleri, yapay zeka, uydurma haber altyapısı tasarlama, siber güvenlik ve zararlı yazılım konularında da uzman olan Ohad Zeidenberg, eskiden Clear Sky adlı firmada da İranlı hackerlerin İsrail rejiminin dünyadaki çıkarlarına yönelik saldırılarını inceleme görevinde bulunmuştu.

Ohad Zeidenberg, şu an CTI siber tehditler firmasının CEO’su olarak görev yapıyor ve İsrail rejiminin başta Mossad olmak üzere güvenlik ve istihbarat servislerine İran konusunda yardım sağlıyor.

Elinde birçok İsrailli istihbaratçının kişisel bilgilerine ait veriler bulunduğunu belirten ve gerekirse bu bilgileri de ilerleyen zamanlarda yayımlayabileceğini belirten Fars haber ajansı, Ohad Zeidenberg’in şu kişisel bilgilerini açıkladı. 

Doğum tarihi: 4 Mart 1994

Ev adresi: Tel Aviv King George cad. No:89

Ev telefon numarası: 312536576

Mobil telefon numarası: +972548006898

Elektronik posta adresi: ohadz1@mail.tau.ac.il

Twitter adresi: @ohadmz

Instagram adresi: ohadziden

Facebook: ohad.zaiden

Ohad Zeidenberg’in gizli bir toplantıda ırkçı rejimin güvenlik yetkililerine İran konusunda sunum yaparken çekilmiş fotoğraflarını da yayımlayan Fars Haber Ajansı, rejimin son dönemde ciddi siber saldırılara maruz kaldığına dikkat çekti.

“Filistin İçin Adalet” adlı farsça yayın yapan bir telegram hesabının yakın dönemde ırkçı rejimin üst düzey istihbarat yetkililerinin gizli bilgilerini ifşa ettiğini belirten Fars Haber Ajansı, “Musa’ın Asasıé adlı bir başka grubun da başta Savunma Bakanı Benny Gantz olmak üzere rejim ordusuna mensup yüzlerce üst düzey komutanın kişisel bilgilerini yayımladığını bildirdi.