GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2021 11:07   Güncelleme : 20-11-2021 22:30

Gülden Sönmez: ‘İsrail ile anlaşanlar, ahirette şehitlerin yüzüne nasıl bakacaksınız?’

Gülden Sönmez: ‘İsrail ile anlaşanlar, ahirette şehitlerin yüzüne nasıl bakacaksınız?’

Mavi Marmara Avukatı Gülden Sönmez, istinaf başvurularının reddedildiği söyledi. Türk yargısının, Filistin’e yardım götüren 10 vatandaşımızı şehit eden Siyonist İsrail rejimini sevindirecek bir karar verdiğini belirtti.

Gülden Sönmez twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘Gelin görün ki; İsrail’in taleplerini harfiyen yerine getirme konusunda sıraya dizilmiş yasama, yürütme ve yargı. YAZIK! ÜLKEYE YAZIK!’ dedi.

Gülden Sönmez'in paylaşımları şöyle: 

“Mavi Marmara Ceza Davası’nın düşürülmesinin ardından yapmış olduğumuz istinaf başvurumuz reddedildi. Hukuksuzluğun dibi.
Gerekçelendirme zahmeti bile duymayan bu karar TBMM’de İsrail anlaşmasını savunanlarla aynı yerde duruyor. Vallahi utanç vesilesi.
 

Bize göre sorun yok. Başımız dik, hakkı savunduk. Ama siz ahirette şehitlerin yüzüne nasıl bakacaksınız? Bir de ilahi mahkeme var.
İsrailli katiller, sayenizde elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Siz davayı düşürünce katillere vurun emrini veren bakan oldu.

Hatta ilk kurşunları sıkan askerlerden birisi film yapacakmış "biz değil Mavi Marmarayla gelenler katil" diye. Şaşırmadık. Bu onların "normali".
Bizim normalimiz de şu; yönetenlere, önlerine gelen metinleri oylayanlara, oylamaya katılmayıp itiraz da etmeyip bizi kandırdıklarını sananlara, yargı süreçlerinde hukuk kurallarına değil Ankara'ya bakanlara "yanlışlarını" haykırarak hukuk mücadelesine devam etmek.

Bu kararı da TEMYİZ EDECEĞİZ. Siz anlamadınız ama İsrail vazgeçmeyeceğimizi iyi biliyor. Siz aradan çekilin. İsrailli katilleri affetmek anlamına gelen bu ayıbınızdan dönün. Gölge eden, engel olan vebalini taşır, karşılığını bulur

MAVİ MARMARA DAVASI MAZLUMLARIN DAVASIDIR.”