GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 14:46   Güncelleme : 12-11-2021 14:46

Ak Parti’li başkanın hakaret ettiği Sevinç Karaca konuştu..

Ak Parti’li başkanın hakaret ettiği Sevinç Karaca konuştu..

AK Parti'li Ordu'nun Gürgentepe ilçesinin Belediye Başkanı  Yaşar Şahin'in sendikadan ayrılmaları için biri şehit yakını iki kadın işçiyi makamına çağırarak "Alçak, ulan, terbiyesiz..." gibi ifadelerle hakaret etmesinin yankıları sürüyor.

Yaşar Şahin, görüntüleri kendisine yönelik bir komplo olarak niteledi.

Sevinç Karaca ise, 2019’deki görüntülere ilişkin İsmail Saymaz’a konuştu.

İslami Analiz'de yer alan habere göre Karaca’nın açıklamaları:
2017'de temizlikçi olarak girdim. Taşeronduk, kadrolu olduk. Eski Başkanımız Yener Yalçınkaya istedi, sendikaya girdik. Şahin gelince " Sendika istenmiyorum, istifa etmeyenlerin gereğini yaparım" dedi. 7-8 kişi istifa etti. Diğerleri etmeyince çağırıp toplantı yaptı, tehditkar konuşmaları oldu.

O görüntülerdeki (yaşananların) üçte biri. Ne hakaretler, ne tehditler... O (olay) hariç üç kez odasından kovdu. Görüntülerin çekildiği gün önce toplantı yaptı. İstifa etmeyenleri kırmızı kalemle çizmişti. En sonda ben vardım. "Etmiyorum" dedim. Kovdu beni. Öğleden sonra çağırdı. Öğleden sonraki konuşma o video işte.

"Kuş kadar beyninizle başkanla uğraşabileceğinizi mi zannediyorsunuz" (diyordu.) "Başkanım, ben hakkımı savunuyorum. Niye böyle yapıyorsunuz" dediğimde deliriyordu. Ağza alınmayacak hakaretler söylüyordu.

Bana "10 işçi çıkaracağım, ekibimi kuracağım" demişti. Bizi çıkarıp iki işçi aldı.

Bizi garson olarak görevlendirdi. Garsonlara tazminat az ödeniyormuş. Temizlikçilere daha fazla. Sonra çıkışımı verdi.

Allah'ım rızık senden, kuldan değil." Hep öyle dedim. Biz adalete başvurduk. Sonra Allah'a dua ederek bekledim. Yanlış bir şey yapmadım. Hakkımı savundum. Onurumu, kadınlığımı, insanlığımı savundum. Niye diye sorarsan; başkana da söyledim, ben fakirlikle, yetimlikle büyüdüm. Ben ineğin yediği otları tencerelere koydum, aş yaptım. Benim rızkımı sen vermedin. Hakaret edemezsin. İyilikle anlat ki güveneyim sana. Öyle bir üslubu vardı ki, anlatamam.