GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 21:11   Güncelleme : 11-11-2021 21:11

İstanbul'da katledilen Başak Cengiz toprağa verildi, Kısasta hayat var! Nişanlısı: İdam getirsinler.

İstanbul'da katledilen Başak Cengiz toprağa verildi, Kısasta hayat var! Nişanlısı: İdam getirsinler.

Ankara'da yaşayan 28 yaşındaki mimar Başak Cengiz, proje için geldiği İstanbul'da Can Göktuğ Boz'un kılıçlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti.

Bugün Başak Cengiz için Ankara Yenimahalle'deki Yahyalar Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Cengiz'in ailesi, nişanlısı, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Namaz öncesi anne Beyhan Cengiz, tabuta sarılarak kızı için ağıt yaktı. Baygınlık geçiren anneye cami bahçesinde ilk yardım uygulandı.

Başak Cengiz'in nişanlısı Mahir Mızrak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, nişanlısını öldüren failin en ağır cezayı alması için konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Bu gibi cinayetlerin bir an önce son bulmasını isteyen Mızrak, "İdam getirsinler. Psikolojik sorunları varmış. Çıkıp birini öldürecekmiş. Her gün servise binen benim sevgilim o gün servise binmedi. Onu beklermiş. Pazar günü alıp gelecektim ben onu. Oradaki işi bitiyordu. Zaten nişanlanmıştık, düğün hazırlıklarına başlayacaktık. 6 ay oldu nişanlıydık. Görevi çıkmasa zaten İstanbul'a, evlenecektik." ifadelerini kullandı.

Cinnet toplumuna doğru hızla ilerlediğimiz şu günlerde, her gün onlarca keyfi cinayet gerçekleştiriliyor. Müslüman halkımız bu gibi cinayetler için Bakara Suresi 179’da vurgulanan ‘Kısasta hayat var’ ayeti kerimesinin uygulanmasını talep ediyor.