DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-11-2021 10:33   Güncelleme : 11-11-2021 10:33

Siyonist rejim büyükelçisi arkasına bakmadan kaçtı

Siyonist rejim büyükelçisi arkasına bakmadan kaçtı

Siyonist İsrail'in İngiltere büyükelçisi dün gece Filistin’e destek veren öğrencilerin binayı basmaya çalışması üzerine London School of Economics'te (LSE) kelimenin tam anlamıyla dehşeti yaşadı.

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Tzipi Hotovely, öğrenci sendikası tarafından İsrail karşıtı protestocuların öfkesini ateşleyen bir tartışma forumuna davet edilmişti. Öğrenciler, diplomatın 'yerleşimci sömürgeciliğini savunduğunu, İslamofobik söylemde bulunduğunu ve Filistin karşıtı ırkçılığı sürdürdüğünü' ifade etti.

Hotovely panelde, "IDF (İsrail Savunma Kuvvetleri) asla sivilleri hedef almaz. Bu kadar basit. IDF, roketlerin fırlatıldığı sivil yerleri hedef alıyor çünkü uluslararası hukuka göre terör örgütünün altyapısı olan yerleri hedef almanıza izin var" ifadelerini kullandı.

Tzipi Hotovely, binadan çıktığı anda gerginlik tavan yaptı ve korumaları tarafından diplomatik aracına götürüldü, protestocular ‘İsrail terör devletidir, utanmıyor musun’ diyerek onu yakalamaya çalışırken büyükelçi olay yerinden hızla kaçtı.

Korumalar, diplomatı aracın arkasına koşturdu. Diplomatın aracı hızla uzaklaştı ve onu kalabalığın arasından geçiren öndeki güvenlik aracı izledi. Göstericiler daha sonra güvenlik görevlileriyle çatıştı.

Bir protestocu öğrenci, İran’ın devlet televizyonu Press TV'ye şunları söyledi: "Bu üniversitedeki öğrenciler çok utanıyor. Bu üniversite, öğrenci organını tanımakta ve temsil etmekte başarısız olmuştur. Filistinliler temsil edilmezse tartışmayı bırakmayacağız."