GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 08:52   Güncelleme : 09-11-2021 08:52

Mossad’dan Türkiye’deki şebekesi konusunda MİT’e açıklama..

Mossad’ın Türkiye’de ele geçirilen casusluk şebekesi konusunda açıklama yapmak üzere Ankara’ya gönderdiği heyetin detayları basına sızdı.

Mossad’dan Türkiye’deki şebekesi konusunda MİT’e açıklama..

YDH'da yer alan habere göre: Londra’dan yayın yapan Rey el-Youm gazetesi, Mossad’ın Türkiye’de yakalanan casusluk şebekesi konusunda açıklama yapmak üzere Ankara’ya gönderdiği heyetin Türk siyasiler ve MİT yetkilileri tarafından soğuk karşılandığını bildirdi.

Habere göre Rey el-Youm’a açıklama yapan Türkiye’deki iktidar partisinden bir kaynak, Türkiye’nin 13 Filistinli ve 2 de Suriyelinin yer aldığı bir Mossad casusluk şebekesinin yakalandığını resmi olarak açıklamasından sonra Mossad’dan bir heyetin Türkiye’ye gelerek Milli İstihbarat Teşkilatı yetkililerine açıklamada bulunduğunu söyledi.

İktidar partisinden söz konusu kaynak gazeteye yaptığı açıklamaya göre Türk yetkililere olayla ilgili açıklama yapmak için gelen Mossad heyeti, harekatın amacının Türkiye topraklarında özel bir istihbarat faaliyeti yapmak olmadığını belirtti; faaliyetlerin sadece Hamas’ın ve diğer Filistinli grupların Türkiye’deki liderlerini ve bürolarını izlemekle sınırlı olduğu konusunda Türk yetkililere güvence verdi.

Haberde Türk yetkililerin Mossad heyetinin açıklamalarını dinlediği; ancak onların bu açıklamasının Türk yetkililer tarafından kabul edilip edilmediğinin bilinmediği belirtildi.