GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 10:05   Güncelleme : 08-11-2021 10:05

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan için öldü’ kampanyasını başlatan kişi belli oldu...

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan için öldü’ kampanyasını başlatan kişi belli oldu...

Abdulkadir Selvi, Hürriyet Gazetesinde yayımlanan "İmamoğlu pes etmez, Kılıçdaroğlu aday olmayabilir" başlıklı yazısında  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öldüğüne ilişkin spekülasyon üreten hesabın sahibinin, “büyük Mason locasının aktif bir üyesi olduğunun” tespit edildiğini yazdı.

Selvi, Söz konusu paylaşımları yapan “Sarp” isimli kullanıcının Erdoğan’la ilgili “öldü, ölmüş, öldü mü?” şeklindeki sosyal medya paylaşımlarını Cüneyt Arkın gibi ünlü sanatçıların fotoğrafları ile servis ettiğini belirtti

Selvi’nin yazısının ilgili özetle kısmı şöyle:

Şimdi gelelim Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili olarak sosyal medyada “Öldü” kampanyasını başlatan hesaba. “Sarp” isimli ya da rumuzlu ve “@sarponline” adlı kullanıcının Twitter profilinin “#ölmüş” başlıklı olduğu ve gece 01.30’dan itibaren, ”#ölmüş#öldümü#öldü” şeklinde paylaşımlar yaptığı belirlendi. “Sarp” isimli kullanıcının Erdoğan’la ilgili “öldü, ölmüş, öldü mü?” şeklindeki sosyal medya paylaşımlarını Cüneyt Arkın gibi ünlü sanatçıların fotoğrafları ile servis ettiği belirlendi.

Erdoğan’la ilgili paylaşımları nedeniyle, U.S.Y. isimli şahsın adresinde arama yapılarak bilgisayarı ve cep telefonları incelemeye alındı. Bilişim şirketi sahibi olan U.S.Y. isimli şahsın, aynı zamanda “Büyük Mason Locası”nın aktif bir üyesi olduğu tespit edildi. Peki Büyük Mason Locası’nın aktif bir üyesi olduğu belirlenen şahıs, neden kimliğini gizlemeden Erdoğan’ın hayatı üzerinden psikolojik savaşa soyundu. İsteseydi kendini gizleyebilirdi. Çünkü önemli bir bilişim şirketinin sahibi gözüküyor. Bu sorunun cevabını aradığımda, “Mason locaları, Erdoğan’ı tasfiye operasyonunun içinde biz de varız mesajını vermek istemiş olabilirler” yanıtını aldım.

 

Hürriyet, Independent Türkçe