DÜNYA
Giriş Tarihi : 04-11-2021 13:14   Güncelleme : 04-11-2021 13:14

Filistin direnişinden İran Devrim Muhafızlarına tebrik mesajı..

İran Devrim Muhafızlarının ABD deniz haydutlarına yönelik gerçekleştirdiği operasyona dair tebrikler sürüyor. Filistin Direniş Komiteleri yayınladığı bildiride, "İran, ABD hegemonyasına geçit vermedi" değerlendirmesinde bulundu.

Filistin direnişinden İran Devrim Muhafızlarına tebrik mesajı..

Filistin Halk Direniş Komiteleri, Devrim Muhafızları'nı ABD’nin dün gerçekleştirdiği deniz saldırılarına karşı yürüttüğü eylemden dolayı tebrik etti ve şu açıklamalarda bulundu: ‘İran bugün bölgede, “Amerika’nın saldırılarına, hegemonyaya ve müstekbirlere hayır” başlığıyla yeni bir çatışma denklemi kurdu.

Ümmetin düşmanları sadece eşit mücadele ve çatışma dilinden anlıyor, aynı İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları’nın Amerika Deniz Kuvvetlerine yaptığı gibi.

Amerika Birleşik Devletleri ve Batı'nın ümmetin zenginliği ve haklarının ihlali konusundaki hırsları ve açgözlülüğü, İran'ın tüm bu komploları bozguna uğratma konusundaki ısrarı karşısında ortadan kalkacaktır.’

ABD, Umman Denizi'nde İran petrolünü taşıyan bir tankere el koyup, geminin taşıdığı petrolü başka bir tankere yükledikten sonra, tankeri bilinmeyen bir noktaya götürdü.

Ancak Devrim Muhafızları, tanker güvertesi üzerinde helikopterlerle gerçekleştirdiği operasyonun ardından, tankeri İran sularına doğru yönlendirdi.

Hürsedahaber