DÜNYA
Giriş Tarihi : 31-10-2021 11:36   Güncelleme : 08-11-2021 14:26

İran Devrim Muhafızları komutanı: Küresel kibir yenildi. ABD hiç olmadığı kadar ötekileştirilmiş durumda”

İran Devrim Muhafızları komutanı: Küresel kibir yenildi. ABD hiç olmadığı kadar ötekileştirilmiş durumda”

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, bölge ülkelerinin direnişi sayesinde ABD’nin bölgeden kaçtığını söyledi.

İran Devrim Muhafızları Komutanı, “Batı Asya’daki siyasi savaşta, İslam ve Müslümanlar galip geldi. Bu açık bir gerçektir. Bunun bir kanıtı düşman ABD’nin Afganistan’dan utanç verici şekilde kaçışıdır” dedi.

İranlı general, “Küresel kibrin, Batı Asya’da faaliyet gösterecek yeri kalmadı. ABD hiç olmadığı kadar ötekileştirilmiş durumda” değerlendirmesinde bulundu. Suriye, Irak, Yemen ve Afganistan’a işaret ederek İslam dünyasının her bölgesinde direniş hareketlerinin kurulduğuna dikkat çeken İranlı General, “Bunun bir sonucu olarak düşmanların morali düştü, hayal kırıklığına uğramış vaziyetteler” dedi.

Günümüz dünyasında gerçeklerin gizlenemediğini ve tüm dünyanın her türlü gelişmeden tam zamanında haberdar olduğunu ifaden eden İranlı general, “İşin aslı şudur: İslam toprakları düşmanlar için güvenli bir yer değildir ve İslam dini, Müslümanlara, bölgelerini düşmanları için güvenli bir yer haline getirmesine izin vermiyor” dedi.

Sözlerinin sonunda İranlı General, “Direnişin son aşamalarındayız. Bu kavşak her zaman zor olmuştur. Ancak kesin olan şudur ki İran milleti, büyük bir zafer kazanmak üzeredir” ifadelerini dile getirdi.

KUDÜS HABER