KULİS
Giriş Tarihi : 26-10-2021 10:57   Güncelleme : 01-11-2021 12:12

Mehmet Metiner, Erdoğan’a baş kaldırdı! AK Parti’den atacaklar mı?

Bir zamanlar “Yolunda ölürüm Reisim." Diyen Mehmet Metine ‘Cumhurbaşkanlığı Hükûmet sistemi’ne baş kaldırdı. Gazeteci Arslan Tekin ise Metiner’i AK Parti’den atarlar mı sorusunu sordu.

Mehmet Metiner, Erdoğan’a baş kaldırdı! AK Parti’den atacaklar mı?

Son günlerde koyu bir AK Partili olduğu bilinen Mehmet Metiner Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kızdıracak ifadelerde bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin çıkmazlarını köşesine taşıyan Mehmet Metiner "Cumhurbaşkanı parti genel başkanı olmamalıdır.” Çıkışıyla herkesi şaşırttı.

BAKALIM MEHMET METİNER’İ AK PARTİ’DEN ATACAKLAR MI?
Yeniçağ gazetesi yazarı ise Arslan Tekin, Metiner’in bu çıkışlarını “Onu Ak Parti'den atarlar mı?” başlığıyla analiz etti. Yazısında daha önce Mehmet Metiner’in Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında söylediği “Yolunda ölürüm Reisim." sözlerini de hatırlatan Arslan Tekin “Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet sistemine başkaldırdı desem yeridir.” İfadelerini kullandı.

Bu ifadelerden sonra Mehmet Metiner’i aradığını açıklayan Tekin, Metiner’in kendisine Yeni Şafak’ta seri yazı yazacağını söylediğini ve söylediğini de yaptığını belirtti.

Metiner’in Yeni Şafak’taki Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştirdiği yazısını okuyucularıyla paylaşan Tekin “Bakalım, Mehmet Metiner'i Ak Parti'den atacaklar mı?” diye sordu

Mehmet Metiner Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle ilgili neler söylemişti:

"Cumhurbaşkanı parti genel başkanı olmamalıdır. Parti genel başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı makamının bir kişide olması, beraberinde telafisi zor üç soruna yol açabilir. partililerin Cumhurbaşkanı, devletin de bir partinin devleti olduğu algısı, devletin bekası ve milletin birliği adına ciddi risklere yol açabilir. Cumhurbaşkanlığı makamı herkese ait olan devletin ve bir bütün olarak da milletin gerçek anlamda temsil makamı olarak işlev görmelidir."

Milli Gazete