DÜNYA
Giriş Tarihi : 23-10-2021 10:03   Güncelleme : 23-10-2021 10:03

İslami Direniş Alimleri Birliği başkanı: Samir Ca'ca Suudiler tarafından görevlendirilmiştir..

Uluslararası İslami Direniş Alimleri Birliği başkanı, Suudilerin Lübnan'da fitne çıkarmak için "Lübnan Kuvvetleri" partisinin lideri "Samir Ca'ca"yı görevlendirdiğini söyledi.

 İslami Direniş Alimleri Birliği başkanı: Samir Ca'ca Suudiler tarafından görevlendirilmiştir..

Al-Ahd'dee yer alan habere göre, Şeyh Mahir Hamud, "Komplocular Lübnan direnişini iç savaşın eşiğine getirmeyi başaramadılar ve direnişi gelecekte iç savaşa sürükleyemeyecekleri de aşikardır" dedi.

Hamud, "Direnişi iç savaşa sürüklemek isteyen kişi 'Samir Caca' idi çünkü Suudiler Caca'dan daha karanlık bir Lübnanlı figürü bulamadılar, bu yüzden onu Lübnan'da fitneyi kışkırtmak için işe almaya karar verdiler."

Samir Caca'nın Lübnan'daki kışkırtıcı eylemlerinin siyasi bir ikiyüzlülük olduğunu belirten Uluslararası Direniş Alimleri Birliği başkanı Hamud, Caca, son eylemiyle bir kez daha rezil olduğunu söyledi.

Geçen Perşembe, Samir Caca liderliğindeki Lübnan Kuvvetleri partisine bağlı unsurlar, Beyrut'un El Tayuna bölgesinde bir dizi Hizbullah ve Emel destekçisine silahlı saldırıda bulunmuştu. Saldırıda onlarca kişi yaralanırken, 6 vatandaş öldürülmüştü. 

Dün bazı medya kaynakları, Beyrut'ta yaşanan son olayların ardından Samir Caca’nın askeri mahkemeye çıkarıldığını bildirdi.

Hürseda Haber