DÜNYA
Giriş Tarihi : 21-10-2021 14:49   Güncelleme : 21-10-2021 14:49

Suriye’nin Ürdün ve Irak sınırında bulunan Tenef’teki ABD üssüne saldırı..

İşgalci Amerikan güçlerinin Suriye’nin Ürdün ve Irak sınırındaki üssüne insansız uçaklarla saldırı yapıldığı bildirildi.

Suriye’nin Ürdün ve Irak sınırında bulunan Tenef’teki ABD üssüne saldırı..

Iraklı direniş gruplarına yakınlığıyla bilinen Sabereen News Telegram kanalı Çarşamba günü Suriye’nin Irak ve Ürdün sınırında Amerikan güçlerinin işgali altında bulunan Tenef’te patlamalar meydana geldiğini bildirdi.

Amerikalı bir yetkili, saldırıyı doğrulamakla birlikte saldırıda herhangi bir Amerikan askerinin yaralanmadığını öne sürdü.

Katar’ın el-Arabi televizyon kanalı, işgalci Amerikan güçleriyle ‘Devrim Komandoları’ adlı terörist grubun bulunduğu Tenef’teki üssün insansız uçaklar tarafından vurulduğunu bildirdi.

Haberde Amerikan güçleri ile Amerika tarafından desteklenen ‘Devrim Komandoları’ adlı terörist gruba mensup militanların saldırıdan sonra alarm durumuna geçtiği bildirildi.

Rusya’nın Sputnik haber ajansı, yerel kaynaklara dayandırdığı haberinde birkaç insansız uçağın Amerikan güçlerinin işgali altındaki Tenef üssünü dört roketle vurduğunu bildirdi. Haberde saldırının ardından üsten alevlerin yükseldiği ifade edildi.

Lübnan’ın el-Meyadin televizyonu ise Tenef’teki üssün 5 insansız uçak tarafından vurulduğu bildirildi.

El Meyadin televizyonunun haberinde üsteki Amerikan askerlerinin koğuşlarının ve kışlanın vurulduğu ve binalarda ağır hasar ve yangın meydana geldiği ifade edildi.

İşgalci Amerikan güçlerinin Suriye’nin el-Ömer petrol sahası ile Koniko gaz sahasındaki üsleri de geçtiğimiz aylarda saldırıların hedefi oldu.

Amerikan güçleri, desteklediği Suriye Demokratik Güçleri aracılığıyla işgal altında tuttuğu Deyr ez-Zor ve Haseke’de Suriye’nin petrolünü ve tahılını çalarak Irak Kürdistan Bölgesinde satıyor.

YDH