GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2021 13:57   Güncelleme : 21-10-2021 13:57

Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan'ın babasından duygulandıran mesaj....

Mavi Marmara saldırısının en genç şehidi Furkan Doğan'ın doğum yıl dönümünde babası Ahmet Doğan'dan duygulandıran bir mesaj geldi. Baba Doğan, “30 değil hep 19'undasın... Hep taze ve dirisin...” dedi.

Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan'ın babasından duygulandıran mesaj....

Gazze’ye yönelik insani yardım filosunda sivillerin yer aldığı Mavi Marmara gemisinde işgalci İsrail askerleri tarafından vurularak 19 yaşında şehadete eren Furkan Doğan’ın 30. doğum yıl dönümü dün burukla bir sevinçle kutlandı.

FURKAN DOĞAN’IN BABASINDAN DOĞUM GÜNÜNDE DUYGUSAL MESAJ

1,5 metreden dört kurşun yüzüne bir kurşunda göğsüne isabet ettirilen Furkan Doğan’ın yaşasaydı dün 30 yaşına basmış olacaktı. Baba Ahmet Doğan, Furkan Doğan’ın doğum yıl dönümünde duygusal bir mesaj paylaştı.

“FURKAN’IM SEN 30 DEĞİL HEP 19’UNDASIN…”

Sosyal medya hesabından oğlu Furkan’ın doğum gününü kutlayan baba Ahmet Doğan, “Furkan’ım 30 yıl önce bugün doğmuştun, ama sen 30 değil hep 19'undasın... Hep taze ve dirisin... İyi ki doğmuşsun... Adın Şehit, makamın Cennet inşaallah…” ifadelerini kullandı.

MAVİ MARMARA SALDIRISINDA 10 KİŞİ ŞEHİT OLDU

Furkan Doğan, 31 Mayıs 2010 tarihinde uluslararası sularda İsrail güçleri tarafından düzenlenen Gazze filosu saldırısında şehadete eren en genç isim oldu. İşgalci İsrail güçlerinin yardım filosuna düzenlediği saldırıda Furkan Doğan, Uğur Süleyman Söylemez, Cevdet Kılıçlar, Necdet Yıldırım, İbrahim Bilgen, Fahri Yaldız, Çetin Topçuoğlu, Cengiz Songür, Cengiz Akyüz ve Ali Haydar Bengi şehit oldu. 

Milli Gazete