GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-10-2021 10:50   Güncelleme : 22-10-2021 12:12

Ahmet Kalkan Hocanın İşte Ölmeden Önce Son Yazdıkları...

Ümraniye merkezli Kalem-Der’in de başkanlığını yapan Ahmet Kalkan Hoca'nın cenazesi bugün 17 Ekim Pazar öğle namazına müteakip Ataşehir Kayışdağı Aksekili Mehmet Uslu Camiinde kılınacak namazın arrdından Ümraniye/Hekimbaşı mezarlığına defnedilecek. Allah Rahmet eylesin mekanı cennet olsun..

Ahmet Kalkan Hocanın İşte Ölmeden Önce Son Yazdıkları...

Uzun süreden beri yürüttüğü davet ve eğitim çalışmalarıyla tanınan Ahmed Kalkan hoca dün 16.10.2021 Cumartesi günü vefat etmişti.

Ümraniye merkezli Kalem-Der’in de başkanlığını yapan Ahmet Kalkan Hoca'nın cenazesi bugün 17 Ekim Pazar öğle namazına müteakip Ataşehir Kayışdağı Aksekili Mehmet Uslu Camiinde kılınacak namazın arrdından Ümraniye/Hekimbaşı mezarlığına defnedilecek.

İşte Ahmet Kalkan hocanın sosyal medyada paylaşılan ölmeden önce  yoğun bakımdayken en son yazdıkları:

"İslam'dan daha güzel bir inanç ve hayat görüşü olabilir mi hiç, mümkün mü? Halkın en kötü gördüğü ölümü size sevdiriyor. Hayatımız da ölümümüz âlemlerin rabbine ait. O dilemedikçe kimse ve hiçbir virüs zarar veremez. Sabır denilen nimet yaşanırsa dünyamızı da aydınlatır. Esas virüs şirk virüsüdür, o hastalarla ne kadar ilgileniyoruz. Müslümanın morali hiç mi bozulmaz? Bozulur elbet, ama hemen ayetler elinden tutar, dualar devreye girer, sabır dayanak olur ve karamsar olmadan her şeyin imtihan olduğunu hatırlar. Hepinize selam. Yoğun bakımda olsam ve en az dört gün boyunca buradasın denilse de ben iyiyim, merak edilecek bir durumum yok. Bakın biraz zorlanarak da olsa yazdığıma göre. Sevgiler..."