GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2021 13:49   Güncelleme : 06-10-2021 13:49

MİT yeni yöntem geliştirdi! Kripto FETÖ’cüler çözüldü..

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yeni geliştirdiği bir yöntemle devletin en kılcal damarlarında bulunan kripto FETÖ’cülerin deşifre edildiği iddia edildi.

MİT yeni yöntem geliştirdi! Kripto FETÖ’cüler çözüldü..

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Nedim Şener kripto FETÖ’cüleri çözme adına Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yeni bir yöntem geliştirdiğini kaleme alırken bu yöntemle devlet içindeki en kripto FETÖ’cülerin çözüldüğünü yazdı.

Gazeteci Nedim Şener, “MİT, ‘tersine mühendislikle’ kripto FETÖ’cüleri çözdü” başlıklı yazısında MİT’in sahip olduğu teknolojik imkânlarla, ankesörlü hat araştırmalarında yeni bir yöntem geliştirdiğini bu sayede devlet içindeki en kripto FETÖ elemanlarına da ulaşılmaya başlandığını belirtti.

MİT’in yeni yöntemiyle 150 mahrem FETÖ’cünün ortaya çıkarıldığını belirten Nedim Şener, devamının da geleceğini yazdı. MİT’in yeni yöntemiyle ilgili “MİT, uzun süredir ankesör-büfe cihazları üzerinden yürütülen çalışmalara ek olarak, kamu görevlilerinin arandığı ankesör kartları da incelemeye aldı. Böylece, mahrem imamların bir kısmının, FETÖ’cü örgüt üyesini farklı ankesörlü telefondan arasa da aynı kartı kullandığını tespit etti. Bu yolla, tedbir amacıyla farklı ankesör cihazları üzerinden yapılan aramalar ile aynı mahrem imama bağlı örgüt mensupları belirlendi. Milli İstihbarat Teşkilatı, bunun için önce, FETÖ mahrem imamlarının, kamu görevlisi örgüt üyeleri ile irtibat kurduğu ankesörlü telefonlarda kullanılan kart numaralarını belirledi.” İfadelerinde bulunan Nedim Şener, MİT’in milyonlarca satır veriyi incelemesi sonucunda, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı personellerine yapılan operasyonlarla 150 kişinin gözaltına alındığını aktardı.

Nedim Şener yazısının sonunda MİT’in tersine mühendislik yaparak mahrem imamlara ulaştığını yazarken şunları ifade etti:

MİT, sabit hat operasyonlarında, telefon numarası üzerinden yürütülen çalışmaya farklı bir bakış açısı getirdi. Önce kart numarasını sonra irtibat kurduğu örgüt üyesini belirledi ve onun üzerinden “mahrem imama” ulaşarak “tersine mühendislik” yaptı.

Böylece FETÖ’nün mahremin de mahremine, kriptonun da kriptosuna ulaşıldı. Peki bu son nokta mı? Hayır, devlet bitti demeden FETÖ ile mücadele bitmez, bazı siyasetçiler onlara boşuna umut verse de...

Milli gazete