GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2021 13:10   Güncelleme : 06-10-2021 21:54

Oğuzhan Asiltürk, Hakk'ın rahmetine kavuştu, Oğuzhan Asiltürk'ün vefatı sonrası kim ne dedi?

Oğuzhan Asiltürk, Hakk'ın rahmetine kavuştu, Oğuzhan Asiltürk'ün vefatı sonrası kim ne dedi?

Son dakika haberi... 13 Eylül'de Ankara'da tedavi altına alınan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk (86) bugün sabah saatlerine karşı Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, Muhterem Büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk Hakka yürümüştür. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun." denildi.

Ankara Şehir Hastanesi'nde zatürreye bağlı nefes darlığından tedavi gören Asiltürk, dünya yolculuğunu tamamladı. Milli Görüş hareketinin mihenk taşlarından Asiltürk yarım asırlık mücadelesinde merhum Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan ile mücadele verdi. Asiltürk, Eski İçişleri ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarakta uzun yıllar görevlerde bulundu.

ASİLTÜRK'ÜN CENAZE NAMAZI YARIN KILINACAK
Oğuzhan Asiltürk'ün cenaze namazı yarın öğlen namazına müteakip Ankara Hacı Bayram Veli Camisi'nde kılınacak namazın ardından Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedilecek.

KARAMOLLAOĞLU: ASİLTÜRK AHİRETE İRTİHAL ETMİŞTİR
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Asiltürk vefatını "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun. ifadeleriyle duyurdu.


MİLLİ GÖRÜŞ CAMİAMIZIN BAŞI SAĞOLSUN
Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş da Oğuzhan Asiltürk’ün vefatına ilişkin, “Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu... Mekanı cennet, makamı a'li olsun.. Milli Görüş camiamızın başı sağolsun…” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca'dan Oğuzhan Asiltürk'ün vefatına ilişkin açıklama

KOCA: KALP DURMASI SONRASI KAYBETTİK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Oğuzhan Asiltürk'ün vefatına ilişkin, "Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. İnançlı ve samimi biriydi. Özellikle son dönemde koroner arter hastalığı ve kalp yetersizliği tanılarıyla takip ediliyordu. Sabah 09.00'da kardiyak arrest (kalp durması) sonrası kaybetmiş bulunuyoruz. Yakınlarına, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun, mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı. 

Oğuzhan Asiltürk vefatı sonrası kim ne dedi?

Asiltürk'ün vefatı sonrası paylaşılan bazı mesajlar şöyle:

Recep Tayyip Erdoğan: Bugün vefat haberini aldığımız, Millî Görüş Vakfı ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, siyasi tarihimizin önemli isimlerinden, çok kıymetli ağabeyimiz Sayın Oğuzhan Asiltürk’e Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Mekânı cennet olsun.

Fuat Oktay: Milli Görüş hareketinin öncü isimlerinden, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün vefatını teessürle öğrendim. Kıymetli büyüğümüze Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı ali olsun.

Temel Karamollaoğlu: Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

Meral Akşener: Saadet Partisi'nin kurucularından değerli siyasetçi ve devlet insanlarımızdan Oğuzhan Asiltürk'e Yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Ahmet Davutoğlu: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, eski İçişleri ve Sanayi bakanlarımızdan, bir neslin öncü isimlerinden Oğuzhan Asiltürk'ün vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milli Görüş camiasına sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

Devlet Bahçeli: Ebediyete irtihal eden Merhum Oğuzhan Asiltürk’e Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor; saygıdeğer ailesine, Saadet Partisi camiasına, sevenlerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, ruhu şad, kabri nur olsun.

Mustafa Kamalak: İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, Oğuzhan Asiltürk Bey vefat etmiştir.Allah'tan başsağlığı diler, sevenlerine sabır dilerim.

Fatih Erbakan: Milli Selamet Partisi döneminden itibaren Milli Görüş partilerinde ve koalisyon hükümetlerinde görev yapan Oğuzhan Asiltürk Bey’e Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Mustafa Destici: Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Saadet Partisi YİK Başkanı Sn. Oğuzhan Asiltürk Bey'e Allah'tan rahmet, aile efradı, yakınları başta olmak üzere, Milli Görüş Camiasına ve sevenlerine başsağlığı-sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Abdulhamit Gül: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Milli Görüş davasının öncülerinden, muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk ağabeye Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun. Rabbim mekanını cennet eylesin.

Mehmet Muş: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, milli görüş hareketinin öncülerinden, kıymetli devlet ve siyaset adamı Oğuzhan Asiltürk’e Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Süleyman Soylu: İçişleri ile Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanımız, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk Beyefendi'nin vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhum Oğuzhan Beye Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları ve Saadet Partisi camiasına başsağlığı diliyorum.

Derya Yanık: Milli görüş camiasının ağabeyi, eski İçişleri ve Sanayi Bakanı, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sayın Oğuzhan Asiltürk'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.

Ömer Çelik: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün vefatından büyük üzüntü duyduk. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Lütfi Elvan: Türk siyasetinin önemli isimlerinden, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk Bey’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Mehmet Kasapoğlu: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, kıymetli dava adamı Oğuzhan Asiltürk ağabeye Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Ali Erbaş: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı sayın Oğuzhan Asiltürk’ün vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

İbrahim Kalın: Bir dava adamı olan Oğuzhan Asiltürk Ağabeyimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, hepimize başsağlığı diliyorum. Ruhu şâd, makamı âli, mekanı cennet olsun.

Numan Kurtulmuş: Milli Görüş hareketinin kurucu öncülerinden değerli Oğuzhan Asiltürk ağabeyimizin vefatını derin bir üzüntü ile öğrendim. Ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

Binali Yıldırım: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, değerli siyaset insanı Oğuzhan Asiltürk'ün vefatını teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

Bülent Arınç: Milli Görüş davasının öncü isimlerinden, Saadet Partisi YİK Başkanı, kıymetli dava adamı Oğuzhan Asiltürk'ün vefatından büyük üzüntü duydum. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milli Görüş camiasına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Fahrettin Altun: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, değerli büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk’ün vefat haberini az önce aldım. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve milli görüş camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

Ali Yerlikaya: Eski İçişleri ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevlerinde bulunan Sayın #OğuzhanAsiltürk’ün vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Mahmut Arıkan: Muhterem büyüğümüz Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Oğuzhan Asiltürk ağabeyimiz vefat etti. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet makamı âli olsun. Başımız sağolsun.

Fatih Aydın: Değerli Büyüğümüz, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Oğuzhan Asiltürk ağabeyimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

Mahir Ünal: Ahirete irtihal eden Milli Görüş Hareketinin öncülerinden, değerli siyaset adamı Oğuzhan Asiltürk’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Ömer Faruk Yazıcı: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu. Camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

Osman Nuri Kabaktepe: Ömrünü hakikat davasına adayan muhterem Oğuzhan Asiltürk ağabeyin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Duruşu, kişiliği ve mücadelesi ile daima akıllarda kalacak. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Salih Turhan: Büyüğümüz, Erbakan Hocamızın dostu ve dava arkadaşı Oğuzhan Asiltürk ağabeyimiz bugün emaneti Rabbine teslim etti. Camiamızın başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun.

Ali Yalçın: Milli Görüş Hareketinin öncülerinden, İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevlerinde bulunmuş siyaset ve devlet adamı Oğuzhan Asiltürk beyin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine ve Milli Görüş camiasına başsağlığı diliyorum.

Kerem Kınık: Şüphesiz hepimiz Allah’a aitiz ve şüphesiz dönüşümüz de yine O’na olacaktır. Aile büyüğümüz ve devlet adamı Oğuzhan Asiltürk’e Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve milli görüş camiasına da başsağlığı diliyorum. Makamı cennet olsun.

Hamza Dağ: Eski İçişleri Bakanı, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün vefatını teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

İHH İnsani Yardım Vakfı: Milli Görüş davasının öncülerinden, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Muhterem İnce: Türk siyasetinin önde gelen isimlerinden, gerçek bir dava adamı, kıymetli büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk dâr-ı bekâya irtihal eyledi. Kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dilerim. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

Mustafa Kurdaş: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu... Mekanı cennet, makamı ali olsun.. Milli Görüş camiamızın başı sağolsun..

Fatih Portakal: Çocukluğumda, gençliğimde ve yetişkinliğimde ismini duyduğum siyasetçilerdendi Oğuzhan Asiltürk. Yaradan rahmet etsin… Dünya kimseye kalmadı, kalmıyor. Ölmeyecekmiş gibi hırsla dünya malına sarılanlar, her fani gün gelecek ölümü tadacak.

Eren Erdem: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün vefat haberini aldık. Merhuma Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum.

Faruk Çelik: Milli Görüş’ün ağabeyi, Türk siyasetinin önemli isimlerinden; Saadet Partisi YİK Üyesi Oğuzhan Asiltürk ağabeyi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Allah rahmet eylesin. Makamı cennet olsun. Milletimizin ve camiamızın Başı sağolsun.

Mete Gündoğan: Allah’tan geldik, yine O'na döneceğiz. Muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk ağabeyimiz vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dilerim.

Mehmet Yaroğlu: Erbakan Hocamızdan aldığınız dava emanetine bihakkın sahip çıktınız. Hareketimize liderlik, hepimize ağabeylik yaptınız. Cenabı Hak sizi Efendimize(sav) komşu eylesin, makamınız âli olsun Oğuzhan Abi...

Vedat Bilgin: Türk siyasi hayatında önemli görevlerde bulunmuş, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.