FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 16-09-2021 08:42   Güncelleme : 16-09-2021 08:42

Filistin direnişi: Siyonist rejimi uyarıyoruz, esirlere saldırmayın cehennemin kapılarını açarız..

Filistinli gençlerle ırkçı İsrail rejimi güçleri arasında Cenin’de yaşanan silahlı çatışmanın ardından işgalci rejim güçlerinin 2 Filistinliyi tutukladığı bildirildi.

Filistin direnişi: Siyonist rejimi uyarıyoruz, esirlere saldırmayın cehennemin kapılarını açarız..

Cenin’de her gün en az bir silahlı çatışmanın yaşandığına dikkat çeken Unews haber ajansı, ırkçı İsrail rejimi güçlerinin iki Filistinli genci tutukladığını bildirdi.

Haberde dün gece bir grup silahlı Filistinli gencin işgalci rejimin Celbu zindanından kaçan Filistinli esirlerle dayanışmak için Cenin mülteci kampında bir gösteri düzenlediği bildirildi.

Filistinli silahlı gençler, yayımladıkları bildiride ırkçı İsrail rejimi güçlerinin Filistinli esirlere yönelik saldırılarının bedelini ödeyeceğini ifade etti.

Öte yandan Cenin kentindeki Filistinli direniş gruplarının ortak operasyon odası, kente bağlı mülteci kampında ve civar köylerde bir askeri geçit yaptı. Tüm direniş gruplarının katıldığı askeri geçitle işgalci rejim güçlerinin kente yönelik saldırı tehditlerine cevap verildi ve Filistinli esirlerle dayanışma mesajı verildi.

Filistinli grupların ortak operasyon odası yayımladığı bildiride esirleri savunmak için genel isyan vurgusu yapıldı ve “siyonist rejimi uyarıyoruz, esirlere saldırmayın” denildi.

Direniş gruplarının ortak operasyon odası yayımladığı bildiride ayrıca, “siyonist rejimin Filistinli esirlere yönelik saldırıları devam ederse onlara cehennemin kapılarını açarız. Her noktayı hedef alır ve onları şiddetle cezalandırırız” denildi.

Ortak operasyon odası ayrıca ırkçı İsrail rejiminden bilinmeyen yerlere naklettiği Filistinli esirlerin yerlerini açıklamasını istedi.

YDH