GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 12:36   Güncelleme : 11-09-2021 12:36

Balıkesir’de Ak Parti’li belediye de CHP ile aynı rezalete imza atmış!

Ak Parti’li Bigadiç Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte de CHP'li Edremit Belediyesi'nin zincire vurulmuş çarşaflı kadın rezilliğinin bir benzerinin sergilendiği anlaşıldı

Balıkesir’de Ak Parti’li belediye de CHP ile aynı rezalete imza atmış!

Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünde zincirlenmiş çarşaf giyen bir kadının görüntüsü gündeme bomba gibi düşmüştü. Söz konusu skandal gösteride çarşaf giyen kadının giysilerini atıp beyaz bir elbise ile kendisini izleyenlerin karşına çıktığı gözüktü.

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Müslüman kadınlara hakaret niteliğindeki bu törene birçok kesim tarafından tepki mesajları yağarken Balıkesir Valiliği tarafından da soruşturma açıldığı ifade edildi.

Bu görüntülerin sarsıcı etkisi gündemdeki sıcaklığını korurken benzer bir törenin Ak Parti’li Bigadiç Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte de sergilendiği ortaya çıktı.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, twitter hesabından ‘Edremit’te CHP’li Belediye ve ÇYDD ortaklığı ile yapılan rezalet ötesi gösterinin bir kaç gün önce Bigadiç’te de olduğuna dair yansıyan bilgiler ciddiye alınmalı. Bu rezaletin hesabı da bir an önce sorulmalıdır’ dedi.

Ak Parti’li Bigadiç Belediyesi’nin 2021 ve 2016 senelerindeki kurtuluş etkinliklerine dair videolar da basına yansıdı. 2016'daki videoda zincire vurulmuş çarşaf görüntüleri ile Ak Parti'li Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu'nun konuşması da yer alıyor.